partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali 10 wyjazdów do działań ratowniczych.

5 września po godzinie 22 strażacy z Kobylnicy i JRG-3 interweniowali w Muzeum Łowiectwa w Uzarzewie, gdzie załączył się alarm pożarowy. Po przybyciu na miejsce strażacy w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalili iż przyczyną zadziałania systemu była awaria czujki.

W środę, 6 września wieczorem po gwałtownych opadach deszczu kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do Kobylnicy na ul. Poznańską, która była całkowicie zalana, a woda zaczęła zagrażać i podtapiać Szkołę Podstawowa w Kobylnicy. Strażacy przystąpili do działań i przy pomocy jednej pompy pływającej wypompowali wodę do pobliskiego lasu. Działania ratownicze trwały ponad godzinę.

W czwartek, 7 września kobylniccy strażacy byli dysponowani do działań ratowniczych cztery razy. Pierwsze zdarzenie miało miejsce po godzinie 5 rano. W Kobylnicy na ul. Swarzędzkiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zostali zadysponowani strażacy z Kobylnicy i JRG-3. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali rozbite dwa samochody osobowe, które całkowicie zablokowały drogę. W samochodach podróżowały łącznie trzy osoby, które po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego pozostały na miejscu zdarzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, usunięciu rozbitych pojazdów z drogi oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Działania ratownicze trwały 50 minut. Tego samego dnia kilka minut przed godziną 12 ponownie zawyła syrena w kobylnickiej remizie. Tym razem wezwanie dotyczyło powalonego drzewa pomiędzy Kobylnicą, a Wierzenicą w wyniku czego na zatarasowanej drodze utknął autobus komunikacji swarzędzkiej. Strażacy po przybyciu na miejsce natychmiast przystąpili do usuwania powalonego drzewa przy pomocy pilarek. Po usunięciu drzewa i udrożnieniu drogi strażacy zostali predysponowani do następnego drzewa, które leżało na drodze pomiędzy Wierzenicą, a Wierzonką. Po usunięciu drzewa wpłynęło kolejne zgłoszenie o powalonym drzewie, tym razem na terenie Gminy Pobiedziska. Łącznie działania trwały prawie dwie godziny.

W piątek przed godziną 8 rano strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do Kobylnicy, na ul. Dworcową w celu pomocy pogotowiu w zniesieniu pacjenta do karetki. Po zakończeniu działań wpłynęło zgłoszenie o wypadku trzech samochodów w Gruszczynie, na skrzyżowaniu ul. Swarzędzkiej i Wierzbowej. Po przybyciu na miejsce strażacy w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalili iż doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie siedem osób, jedna z nich wymagała pomocy medycznej. Strażacy natychmiast przystąpili do udzielania pomocy medycznej osobie poszkodowanej, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem. Działania ratownicze trwały niecałe dwie godziny. Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

W sobotę po godzinie 16 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do Uzarzewa, gdzie na terenie działek ugrzęzła karetka z pacjentem, który miał być przetransportowany do szpitala. Po około 30 minutach strażakom udaje się wydobyć karetkę, która odjechała z pacjentem do szpitala.

We wtorek, 12 września kilka minut przed godziną 15 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do kolejnego już w tym tygodniu wypadku. Tym razem zdarzenie miało miejsce w Janikowie, na ul. Gnieźnieńskiej. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili iż samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Samochodem podróżowała jedna osoba, która wymagała pomocy medycznej. Strażacy natychmiast przystąpili do udzielania pomocy medycznej osobie poszkodowanej oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Po przybyciu na miejsce Ratowników Medycznych osoba poszkodowana została przetransportowana do karetki i odwieziona do szpitala.

Naczelnik OSP Kobylnica

Tomasz Tomaszewski

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.