partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

16 interwencji zanotowali kobylniccy strażacy w związku z przejściem przez Gminę Swarzędz Orkanu Ksawery.

Strażacy z Kobylnicy działali w sile dwóch zastępów na terenie miejscowości: Kobylnica, Wierzenica,Wierzonka,Karłowice,Janikowo,Paczkowo,Barcinek i Swarzędz. Działania ratownicze rozpoczęły się wraz z wpłynięciem pierwszego zgłoszenia 5 września przed godziną 21.00 i prowadzone były przez całą noc do godzin popołudniowych 6 września. Większość działań dotyczyła powalonych drzew blokujących drogi, uszkodzonych linii energetycznych i telekomunikacyjnych.

W jednym przypadku kobylniccy strażacy byli wezwani do zalanej piwnicy. Całkowicie zblokowane przez powalone drzewa były drogi na odcinkach z Kobylnicy do Wierzonki, droga na Wierzenicę i droga Wierzonka Mielno. Na odcinku Kobylnica - Wierzonka i Kobylnica - Wierzenica przez powalone drzewa w lesie utknął autobus komunikacji miejskiej oraz kilka samochodów osobowych. Częściowo zablokowane były drogi na odcinkach Wierzonka - Karłowice oraz stara droga nr 5 na odcinku Kobylnica - Bugaj.

W miejscowości Wierzenica - wiatr spowodował spustoszenie w parku okalającym zabytkowy dworek,a powalone drzewa całkowicie zablokowały ul. Podjazd. W Kobylnicy powalone drzewo zablokowało częściowo ul. Dworcową oraz wyjazd z posesji. Natomiast przy ul. Brzozowej, drzewo pochyliło się na budynek garażu. Na szczęście blisko 20 powalonych drzew, które usuwali kobylniccy strażacy nie spowodowały ofiar w ludziach, a jedyne straty dotyczyły uszkodzonych płotów oraz infrastruktury drogowej.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.