partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

DALEKA BRUKSELA BLISKA LUDZIOM

Udostępnij

Debata na temat Polski nie może oznaczać debaty przeciwko Polakom.

Dwudniowa wizyta Rektorów Poznańskich Uniwersytetów i Państwowych Szkół Wyższych w Brukseli, posiedzenia komisji parlamentarnych, a także grup politycznych to najważniejsze wydarzenia, w których uczestniczyła w tym tygodniu Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka.

Przedstawiciele jednostek naukowych z Wielkopolski uczestniczyli w spotkaniach i konferencjach, podczas których dyskutowano między innymi nad zmianami, jakie można wprowadzić w zasadach działania programu Horyzont 2020, by w większym stopniu uczelnie z krajów takich jak Polska mogły wykorzystać swój potencjał. Ponadto Rektorzy wzięli udział w konferencji dotyczącej finansowania czystej Energii w Unii Europejskiej.

Pani Poseł Krystyna Łybacka uczestniczyła również w posiedzeniach Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii oraz Komisji Kultury i Edukacji. Podczas tej ostatniej, Eurodeputowani dyskutowali na temat nielegalnego handlu dziełami sztuki.

Natomiast podczas spotkania Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, omawiano przyszłotygodniową agendę sesji plenarnej, która będzie miała miejsce w Strasburgu. Jednym z głównych tematów sesji będzie kolejna debata nt. sytuacji w Polsce. Jak podkreśliła Pani Poseł Krystyna Łybacka, niezwykle ważne jest, aby wszyscy zrozumieli, że debata na temat Polski, nie może oznaczać debaty przeciwko Polsce i Polakom.

O ww. wydarzeniach w swoim cotygodniowym videoblogu z Parlamentu Europejskiego opowiada Pani Poseł Krystyna Łybacka.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.