partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

DALEKA BRUKSELA BLISKA LUDZIOM

Udostępnij

Posiedzenie w Strasburgu W tym tygodniu odbyła się pierwsza w nowym roku sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, w której uczestniczyła pani poseł Krystyna Łybacka.

Podczas posiedzenia eurodeputowani podsumowali obejmującą drugie półrocze 2017 roku prezydencję estońską i debatowali o planach prezydencji bułgarskiej, która rozpoczęła się z dniem 1 stycznia br.

W środę odbyła się pierwsza z serii debat między liderami UE a posłami do Parlamentu Europejskiego na temat przyszłości integracji europejskiej. Pierwszym zaproszonym gościem był Premier Irlandii Leo Varadkar.

Eurodeputowani rozmawiali również o dyrektywach energetycznych

W głosowaniu plenarnym posłowie przyjęli sugestie komisji parlamentarne o ustanowieniu wiążących celów na poziomie UE, poprawieniu efektywności energetycznej o 35%, minimalnym udziale energii odnawialnej w konsumpcji na poziomie 35% oraz o 12% udziale energii odnawialnej w transporcie do 2030 roku.

O ww. kwestiach w swoim wideoblogu z Parlamentu Europejskiego opowiada poseł Krystyna Łybacka. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia nagrania.

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.