partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

DALEKA BRUKSELA BLISKA LUDZIOM

Udostępnij

O budżecie Unii Europejskiej, a także o relacjach pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską dyskutowano w tym tygodniu w Parlamencie Europejskim, podczas sesji plenarnej, która odbywała się w Strasburgu.

Parlament przedstawił swoje stanowisko w sprawie kolejnego wieloletniego budżetu Unii. Powinien on zapewnić sfinansowanie nowych priorytetów i uzupełnienie niedoboru spowodowanego Brexitem. Jak zauważyła Europosłanka Krystyna Łybacka, na wniosek grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, do której należy, nie połączono wielkości funduszy strukturalnych oraz funduszy spójności z tzw. oceną stanu praworządności.
Polscy Eurodeputowani spotkali się ponadto z Andrzejem Adamczykiem – ministrem infrastruktury, z którym rozmawiali na temat tzw. pakietu mobilizacyjnego dotyczącego warunków pracy polskich kierowców krajach unijnych.

Więcej informacji nt. bieżącej sesji znajdziecie Państwo w wideoblogu europosłanki Krystyny Łybackiej ze Strasburga. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.