partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

DĘBY PAMIĘCI

Udostępnij

"Katyń - ocalić od zapomnienia" to całoroczny projekt realizowany w minionym roku szkolnym przez społeczność Szkoły Podstawowej w Zalasewie jako kontynuacja wcześniejszych działań prowadzonych przez sześć szkół z terenu miasta i gminy Swarzędz i zwieńczonych uroczystością, podczas której posadzono sześć dębów pamięci. Uczniowie i nauczyciele zalasewskiej jedynki kontynuowali prace nad upamiętnieniem wszystkich pomordowanych w Katyniu i innych obozach osób związanych ze swarzędzką ziemią.

17 września br. w rocznicę agresji radzieckiej na ziemie polskie, przy udziale rodziny głównego bohatera działań projektowych - w tym syna, córki i wnuka porucznika Ignacego Piechowiaka zamordowanego w Katyniu w 1940 roku odbyła się uroczystość podsumowująca działania projektowe. W jej efekcie swarzędzka aleja dębów pamięci otrzymała kolejny żywy pomnik bohaterstwa Polaków - ofiar zbrodni katyńskiej.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.