partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP W SWARZĘDZU

WIEŚCI Z OSP W SWARZĘDZU
Udostępnij

Już 200 interwencji odnotowali swarzędzcy strażacy.

22 czerwca o godzinie 13:00 jednostka została zadysponowana do poważnego wypadku na DK 92 w stronę Poznania, gdzie zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Kierowcy z obu pojazdów zostali ranni w tym jeden w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec LPR. Na miejscu poza OSP Swarzędz działało JRG3, JRG7, OSP Kostrzyn, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Utrudnienia w ruchu trwały około 3 godzin. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

11 czerwca 7 druhów OSP Swarzędz zdało egzamin nurkowy PADI, co znacznie zwiększyło możliwości jednostki w zakresie ratownictwa wodnego. Jednostka tym samym przygotowuje się do coraz częstszych interwencji, które mogą mieć miejsce na jeziorze Swarzędzkim, bo jak wiemy coraz więcej mieszkańców Swarzędza korzysta z naszego akwenu.

27 czerwca jednostka odnotowała 200 interwencji w tym roku, co świadczy o wysokim wyszkoleniu druhów, mobilności oraz gotowości jednostki do niesienia pomocy bliźniemu. Niestety należy pamiętać, że każdy wyjazd straży wiąże się z czyjąś tragedią.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.