partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali 6 interwencji. Trzy wyjazdy dotyczyły zdarzeń drogowych, dwa usuwania owadów błonkoskrzydłych, a jeden - usunięcia pochylonego drzewa.

We wtorek, 17 października po godzinie 13.00, kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do kolizji samochodu dostawczego z motocyklem w miejscowości Karłowice. Po przybyciu na miejsce, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili rozpoznanie pod względem ewentualnych obrażeń u osób biorących udział w zdarzeniu oraz neutralizacji rozlanego paliwa z motocykla. Po przybyciu na miejsce patrolu policji, miejsce zdarzenia zostało przekazane policjantom, którzy zajęli się ustaleniem przebiegu i przyczyn zdarzenia.

18 października, po godzinie 10.00 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do Pobiedzisk, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz samochodu ciężarowego. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, iż pojazdami podróżowało łącznie 6 osób, z czego dwójka dzieci i kobieta w ciąży znajdowały się pod opieką ratowników medycznych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz po usunięciu pojazdów z drogi - posprzątanie pozostałości po kolizji. Na szczęście po przebadaniu okazało się, że ani dzieci ani kobieta w ciąży nie będą wymagały przewiezienia do szpitala. W działaniach trwających ponad godzinę, oprócz kobylnickich strażaków brali udział strażacy z JRG-3.

20 października, po godzinie 8.00 rano strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do pochylonego drzewa nad drogą z Wierzonki do Karłowic, które zabezpieczał patrol Straży Miejskiej ze Swarzędza. Po przybyciu na miejsce, strażacy zamknęli całkowicie ruch na drodze powiatowej i przystąpili do usuwania pochylonego drzewa. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę.

W sobotę rano, 21 października doszło do kolejnego wypadku drogowego w tym tygodniu. O godzinie 5:35, kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do zderzenia dwóch samochodów osobowych za Uzarzewem na wysokości Barcinka. Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali dwa rozbite samochody osobowe. Jeden samochód stał w poprzek drogi blokując jeden pas ruchu w kierunku Gniezna, a drugi samochód znajdował się w przydrożnym rowie. Samochodami podróżowały dwie osoby, które znajdowały się pod opieką ratowników medycznych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz kierowaniu ruchem.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, strażacy zepchnęli z drogi rozbity samochód oraz usunęli pozostałości powypadkowe . Jedna osoba po udzieleniu pomocy i opatrzeniu pozostała na miejscu, ponieważ nie wymagała przewiezienia do szpitala. Natomiast drugi z kierowców odniósł poważniejsze obrażenia, które wymagały zaopatrzenia w szpitalu. Działania ratownicze trwały prawie dwie godziny. Oprócz kobylnickich strażaków, w akcji brali udział również strażacy z JRG-3.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.