partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

INTERWENCJE OSP SWARZĘDZ

INTERWENCJE OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Wyjazdy ratowniczo-gaśnicze OSP Swarzędz w minionym tygodniu.

18.03.2019r., ul. Polna
Na wysokości wyjazdu z parkingu supermarketu doszło do kolizji drogowej dwóch aut osobowych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do momentu usunięcia pojazdów z drogi oraz odłączeniu akumulatorów. 
 
19.03.2019r., ul. Poznańska
W jednej z firm na ulicy Poznańskiej załączył się alarm systemu przeciwpożarowego. Po dojedzie strażaków na miejsce oraz rozpoznaniu okazało się, że podczas prac remontowych spadło ciśnienie w instalacji przeciwpożarowej - alarm fałszywy. Na miejscu JRG-3 x2, OSP Kobylnica oraz OSP Swarzędz. 
 
20.03.2019r., Kobylica, ul. Szkolna
Strażacy zostali zadysponowani do pożaru trawy w Kobylnicy na ul. Szkolnej. Spaliło się ok. 500m2. Na miejscu pracowały OSP Kobylnica x2, OSP Swarzędz.
 
22.03.2019r., ul. Wiankowa
W piątkowy wieczór, po godzinie 22 strażacy zostali zadysponowani do pożaru kamienicy. Po dojeździe na miejsce zastano już rozwinięty pożar oraz wydobywające się kłęby dymu z górnych pięter budynku. Działania rozpoczęto niezwłocznie od ewakuacji przy użyciu drabiny mechanicznej jednej z osób, która stała w oknie na pierwszym piętrze. Druga osoba została ewakuowana ze środka palącego się budynku, niestety pomimo reanimacji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych 
Działania trwały do godziny 7. Na miejscu: JRG-3 x2, JRG-1, JRG-6, Oficer Operacyjny Miasta Poznań, OSP Kobylnica x2, OSP Swarzędz x2, ZRM x2, Policja, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne oraz Aquanet.
 
23.03.2019r., Paczkowo
Strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego z udziałem 3 aut osobowych na skrzyżowaniu w Paczkowie. W wyniku zdarzenia ucierpiały 2 osoby dorosłe oraz dziecko. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala lecz ich życiu oraz zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. 
 
23.03.2019r., ul. Święty Marcin 
Straż Pożarna została zadysponowana do zadymienia na boisku. Po dojeździe na miejsce oznak pożaru nie stwierdzono. 
 
23.03.2019r.
W godzinach wieczornych załączył się alarm przeciwpożarowy w banku na ul. Cieszkowskiego - alarm fałszywy. 
 
24.03.2019r.
W godzinach porannych strażacy ponownie zostali zadysponowani na ul. Wiankową na pogorzelisko w kamienicy, w której ponownie wystąpił pożar dachu. 
 
24.03.2019r. 
Pod wieczór strażacy otrzymali zgłoszenie o palącej się trawie na ul. Stawnej. Spaleniu uległo ok. 20m2.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.