partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIADOMOŚCI STRAŻACKIE Z GMINY KOSTRZYN

WIADOMOŚCI STRAŻACKIE Z GMINY KOSTRZYN
Udostępnij

W związku z zamontowaniem w naszym mieście na budynku Urzędu Miejskiego kapsuły z nowym defibrylatorem AED, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych mieszkańców na cykl szkoleń z pierwszej pomocy, które odbędą się 7 i 14 marca br. w Urzędzie Miejskim o godzinie 17.00. Podczas spotkań będzie możliwość zapoznania się z zasadą działania i obsługą owego urządzenia. Serdecznie zapraszamy. Wierzymy, że razem z państwem możemy dzięki temu zwiększyć bezpieczeństwo na terenie naszej gminy."

Interwencje strażaków w Gminie Kostrzyn.

PAMIĘTAJMY TLENEK WĘGLA TO CICHY ZBÓJCA i CIĄGLE GROŹNY

1 luty 2018 r.

Dzisiaj jednostka OSP Kostrzyn była dysponowana dwukrotnie. Po raz pierwszy o godzinie 820  - do wypadku drogowego w Tarnowie. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Na miejsce przybyły także JRG 3, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Drugie wezwanie  odnotowano o godzinie 11
50 i dotyczyło ono zabezpieczenia zerwanych linii energetycznych w miejscowości Zbierkowo w gm. Pobiedziska. Na miejscu interweniowały: OSP Kostrzyn i OSP Pobiedziska.

2 luty 2018 r.

Godzina 625  jednostka OSP Kostrzyn została wezwana do wypadku drogowego, do którego doszło na drodze Kostrzyn - Środa. Wypadek miał miejsce na wiadukcie - Strumiany. Kierująca samochodem osobowym straciła panowanie nad pojazdem i auto dachowało. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana do szpitala. Na miejscu zdarzenia interweniowały: OSP Kostrzyn , JRG 3, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

4 luty 2018 r.

Jednostka OSP Kostrzyn była dysponowana dwukrotnie.

Godzina 830  - do kolizji samochodu osobowego na trasie DK-92 w miejscowości Skałowo. Na miejscu zdarzenia interweniowały: JRG 3, OSP Kostrzyn, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Drugie wezwanie miało miejsce o godzinie 1505 i dotyczyło zabezpieczenia lądowiska śmigłowca ratowniczego w Iwnie.

5 luty 2018 r.

Godzina 1645  jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do palącej się skrzynki energetycznej niskiego napięcia. Zapalenie nastąpiło z powodu zwarcia wewnątrz skrzynki przy posesji w Siekierkach.

6 luty 2018 r.

Godzina 1315 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do podejrzenia pożaru z powodu załączenia się monitoringu pożarowego w jednej z kostrzyńskich firm na Strumianach.

7 luty 2018 r.

Jednostka OSP Kostrzyn była dysponowana dwukrotnie.

Godzina 1225 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do przymarzniętych łabędzi na stawie w Gwiazdowie. Jednak na miejscu okazało się, że alarm był fałszywy.

Drugie wezwanie - godzina 2150  jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Siekierkach.

13 luty 2018 r.

Godzina 2145 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego tym razem w Siedlcu.

16 luty 2018 r.

Godzina 1710 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do palących się traw przy drodze w Klonach.

18 luty 2018 r.

Godzina 100 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do wypadku drogowego samochodu osobowego w Gwiazdowie.

20 luty 2018 r.

Godzina 100 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do pożaru samochodu osobowego na trasie DK_92 w Siedlcu.

23 luty 2018 r.

Godzina 720 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do pomocy łabędziom, które znajdowały się na zamarzniętym stawie przy drodze Kostrzyn - Gwiazdowo.

Również w Urzędzie Miejskim odbyła się akcja poboru krwi dla chorych na hemofilię zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kostrzynie. Przy tej okazji nasi strażacy przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z użyciem defibrylatora AED, dla przypomnienia taki sam defibrylator jest ogólnodostępny na froncie budynku Urzędu Miejskiego. Został również zaprezentowany sprzęt ratowniczy straży pożarnej. Kostrzyńscy i poznańscy strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3 brali udział w ogólnopolskiej zbiórce krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych spokrewnieni służbą.

24 luty 2018 r.

Godzina 1105 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do pożaru izolacji instalacji grzewczej budynku mieszkalnego w Kostrzynie. Na miejsce przybyły również jednostki, OSP Brzeźno i JRG 3.

28 luty 2018 r.

Godzina 730 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do wypompowywania wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego w Kostrzynie z powodu pęknięcia rury wodociągu w chodniku przy posesji.

 

Ryszard Kubiak

 

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.