partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIADOMOŚCI STRAŻACKIE Z GMINY KOSTRZYN

WIADOMOŚCI STRAŻACKIE Z GMINY KOSTRZYN
Udostępnij

Od 2 do 30 czerwca, strażacy z gminy Kostrzyn brali udział w licznych akcjach. Jednostka m.in. została zadysponowana do gaszenia pożaru gospodarczego, śmieci czy pożaru pryzmy drewna opałowego w Kostrzynie.

2 czerwca 2018 r.

Jednostka OSP Brzeźno dbała o bezpieczeństwo uczestników festynu rodzinnego w Siedlcu zorganizowanego przez radę sołecką Siedlec.

4 czerwca 2018 r.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie została zadysponowana do gaszenia pożaru budynku gospodarczego w Kostrzynie.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do neutralizacji plamy ropopochodnej na skrzyżowaniu trasy DK_92 wyjazd z Kostrzyna w kierunku Wrześni.

7 czerwca 2018 r.

O godzinie 20:50 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do gaszenia pożaru śmieci w Kostrzynie.

8 czerwca 2018 r.

O godznie 20:50 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do gaszenia pożaru pryzmy drewna opałowego w Kostrzynie.

15 czerwca 2018 r.

O godzinie 18:00 odbyła się uroczysta zbiórka jednostek OSP i JRG_3 Antoninek na kostrzyńskim rynku gdzie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie oficjalnie odebrała z rąk Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu bryg. Jacka Michalaka Akt włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego podpisany przez Komendanta Głównego PSP.

 

przy tej okazji, strażacy podziękowali za opiekę i pożegnali się z zaproszonym na tą zbiórkę księdzem Edmundem Jaworskim - wieloletnim Kapelanem Strażaków Gminy Kostrzyn. Ks. Edmund Jaworski po 19 latach posługi kapłańskiej w Gułtowach, w tym 8 lat posługi i wsparcia jako Kapelan Strażaków Gminy Kostrzyn, decyzją władz kościelnych został przeniesiony na inną parafię

17 czerwca 2018 r.

Jednostka OSP Kostrzyn została dwukrotnie dysponowana do akcji ratowniczych.

O godzinie 15:20, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do pożaru samochodu osobowego na trasie DK_92. Drugą akcją ratowniczą był pożar oleju w kuchni restauracji w Siedlcu.

18 czerwca 2018 r.

O godzinie 17:00, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do zabezpieczenia kolizji drogowej na trasie S_5 w kierunku Poznania. Kierujący samochodem osobowym uderzył w barierkę rozdzielającą pasy ruchu. Nikt nie został ranny.

21 czerwca 2018 r.

O godzinie 4:50, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kostrzyn, OSP Kleszczewo, OSP Nekla oraz jednostki PSP Poznań i Września uczestniczyły w akcji ratowniczej wypadku drogowego. W Siedlcu, na drodze DK_92, zaparkowany samochód ciężarowy cysterna, który był wypełniony pyłem węglowym - najechał drugi tir, a dodatkowo powstał pożar wskutek uszkodzenia zaworu cysterny. Ze względu na zagrożenie wybuchem pyłu węglowego - trasa w obu kierunkach była zablokowana. W akcji brało udział 16 zastępów straży pożarnych.

22 czerwca 2018 r.

O godzinie 9:45, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do pomocy PSP JRG3 przy usuwaniu skutków wypadku polegających na zmywaniu pozostałości pyłu węglowego na trasie DK_92 w Siedlcu.

23 czerwca 2018 r.

W godzinach przedpołudniowych - druhowie OSP Kostrzyn zabezpieczali festyn dzieci niepełnosprawnych oraz uczyli udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczestników festynu. O godzinie 15:40,

jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do pomocy gaszenia pożaru budynku PKP w Paczkowie.

Natomiast od godzin popołudniowych do późnych godzin nocnych na zmianę OSP Brzeźno z OSP Kostrzyn - dbali o bezpieczeństwo uczestników festynu sołeckiego „WIANKI 2018” nad akwenem wodnym w Iwnie.

23 czerwca 2018 r.

Strażacy z OSP Kostrzyn zostali zadysponowani do neutralizacji plamy ropopochodnej na zjeździe z trasy S_5 w drogę DK_92 - kierunek Września.

28 czerwca 2018 r.

Jednostka OSP Kostrzyn została dwukrotnie dysponowana do akcji ratowniczych.

Pierwsza miała miejsce o godzinie 4:50. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została zadysponowana do zabezpieczenia miejsca kolizji dwu Tirów na trasie S_5 w kierunku Poznania. O godzinie 9:50 w Siekierkach zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala.

29 czerwca 2018 r.

Jednostka OSP Kostrzyn została dwukrotnie dysponowana do akcji. Najpierw strażacy neutralizowali plamę ropopochodną na ul Warzywnej, a następnie usuwali powalone drzewo na drogę Iwno-Sanniki. Natomiast strażacy OSP Brzeźno - usuwali zagrażający konar drzewa zwisający nad ulicą Parkową w Gułtowach.

 

30 czerwca 2018 r.

Jak co roku w Jeziercach nad zbiornikiem wodnym „ULLY” odbyły się ćwiczenia szkoleniowo-integracyjne jednostek OSP Gmin Pobiedziska, Kostrzyn i Swarzędz - należących do rejonu operacyjnego JRG3 KM PSP w Poznaniu. W tym roku manewry zostały zorganizowane na zasadzie warsztatów, gdzie druhny i druhowie z OSP- pod czujnym okiem ratowników JRG3 KM PSP w Poznaniu oraz JRG KM PSP z Gniezna ćwiczyli wspólnie sytuacje jakie mogą zaistnieć w czasie prawdziwych akcji ratowniczych.

Ryszard Kubiak

 

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.