partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Wieści OSP Kobylnica

Wieści  OSP Kobylnica
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali trzy wyjazdy do działań ratowniczych.

       W czwartek, 10 stycznia kilkanaście minut przed godziną 18 strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do Wierzonki, gdzie w jednym z domów przy ul. Ostatniej był wyczuwalny zapach spalenizny. Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili, że w budynku czuć charakterystyczny zapach spalenizny jednak nie było żadnych oznak pożaru. Strażacy przewietrzyli budynek jednak po zakończeniu przewietrzania zapach znów się pojawił. Strażacy dokonali pomiarów miernikiem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań i pomiarów strażakom udało się zlokalizować pomieszczenie i przyczynę zapachu. Przyczyną powstania zapachu spalenizny okazały się spodnie pozostawione zbyt blisko żarówki w garderobie. W wyniku odziaływania temperatury uległy przypaleniu. Działania ratownicze prowadzone przez strażaków z Kobylnicy i JRG-3 trwały 60 minut.
      Dokładnie o północy, 12 stycznia kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do pomocy Policji i Zespołowi Ratownictwa Medycznego w otwarciu mieszkania znajdującego się w Kobylnicy przy ul. Skośnej. Wewnątrz budynku znajdowała się poszkodowana osoba, wymagająca pomocy medycznej. Po otwarciu mieszkania poszkodowany został przekazany ratownikom i przewieziony do szpitala. Działania strażaków trwały 30 minut.
      W poniedziałek, kilka minut przed 14 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do powalonego drzewa na trasie z Kobylnicy do Wierzenicy. Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili, iż w poprzek drogi leży drzewo, które całkowicie blokuje przejazd. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do usuwania powalonego drzewa. Działania ratownicze trwały 30 minut.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.