partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI STRAŻACKIE Z GMINY KOSTRZYN

WIEŚCI STRAŻACKIE Z GMINY KOSTRZYN
Udostępnij

Wiadomości strażackie z gminy Kostrzyn.

                                 1 września 2018 r.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została dysponowana przez SKKM trzykrotnie. Pierwszy wyjazd, godzina 530 _ wypadek na drodze S5 na wysokości Wagowa. Drugi wyjazd godzina 1400 - pomoc Pogotowiu Ratunkowemu w przetransportowaniu chorego do karetki w Kostrzynie, a trzeci wyjazd, godzina 1505 _ do neutralizacji plamy oleju przy stacji paliw w Kostrzynie. 

2 września 2018 r.

Godzina 1320 _ jednostka OSP Kostrzyn wezwana została do gaszenia pożaru garażu na posesji w Sokolnikach Gwiazdowskich. Na miejscu JRG 3 Poznań, OSP Kostrzyn i OSP Swarzędz.

6 września 2018 r.

Godzina 2145 - jednostka OSP Brzeźno wezwana została do pożaru samochodu osobowego w Brzeźnie.

7 września 2018 r.

Godzina 1550 _ jednostka OSP Kostrzyn wezwana została do zabezpieczenia samochodu osobowego, w którym nastąpił wyciek gazu.

8 września 2018 r.

Godzina 1550 _ jednostka OSP Kostrzyn wezwana została do gaszenia pożaru traw w Paczkowie.

9 września 2018 r.

Godzina 1755 _ jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została dysponowana do rozpoznania zagrożenia zlokalizowania gniazda owadów błonkoskrzydłych w Wiktorowie.

10 września 2018 r.

Godzina 1520 - jednostka OSP Kostrzyn wezwana została do kolizji drogowej z udziałem dwóch aut osobowych w Kostrzynie na ul. Grunwaldzkiej. Na miejscu OSP Kostrzyn, JRG 3 Poznań, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

12 września 2018 r.

Godzina 1740 _ jednostka OSP Kostrzyn została zadysponowana do pożaru samochodu osobowego na trasie DK-92 w Kostrzynie.

15 września 2018 r.

Godzina 1055 _ jednostka OSP Kostrzyn została zadysponowana do wypadku drogowego z udziałem dwóch aut osobowych w Kostrzynie na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Mickiewicza. Na miejscu OSP Kostrzyn, JRG 3 Poznań, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Godzina 1505_ jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie została dysponowana do rozpoznania zagrożenia zlokalizowania gniazda owadów błonkoskrzydłych w Wiktorowie.

16 września 2018 r.

W lasach Janowskich odbyła się uroczystość patriotyczna w 75 rocznicę zrzutu broni i sprzętu dla oddziałów Armii Krajowej w Wielkopolsce. W uroczystości uczestniczyły delegacje i poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie, Brzeźnie i Gułtowach. Druhowie z naszych jednostek dbali również o bezpieczeństwo uczestników uroczystości.

17 września 2018 r.

Godzina 1225 _ jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie została dysponowana do rozpoznania zagrożenia zlokalizowania gniazda owadów błonkoskrzydłych w Ignacewie. Bezpośrednio z akcji w Ignacewie, jednostka OSP Kostrzyn została przekierowana przez SKKM do zabezpieczenia Lotniczego Pogotowia w Sarbinowie.

20 września 2018 r.

Godzina 1630 _jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie wezwana została do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego na trasie S-5 na wysokości Iwna w kierunku Poznania. Na miejscu OSP Kostrzyn, JRG 3 Poznań, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja i Patrol S5.

21 września 2018 r.

Godzina 1820 _ jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie zadysponowana została do miejscowości Sarbinowo w celu usunięcia wiatrołomów z drogi Sarbinowo-Paczkowo.

23 września 2018 r.

Godzina 1800 - jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie wezwana została do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego na trasie S-5 na wysokości Kostrzyna. Na miejscu OSP Kostrzyn, JRG 3 Poznań, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja

29 września 2018 r.

Jednostki OSP Kostrzyn i OSP Brzeźno wzbogaciły się o nowych druhów, którzy po przebytym kursie podstawowym pomyślnie zdali egzamin i mogą bezpiecznie nieść pomoc potrzebującym.

Tradycyjnie już od wielu lat nasi druhowie, wspólnie z młodzieżą ze szkolnych Kół PCK naszej gminy uczestniczyli w warsztatach medycznych zorganizowanych w Straduniu od 29 do 30 września br. ,ucząc się bezpiecznego niesienia pomocy potrzebującym.

Również druhowie naszej Gminy brali udział w Zawodach Strzeleckich w Skrzynkach, gdzie zajęli 5 miejsce.

Godzina 200 _ jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie wezwana została do pomocy Pogotowiu Ratunkowemu w przetransportowaniu chorego do karetki w Kostrzynie.

30 września 2018 r.

Godzina 1625 - jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie Brzeżnie wezwane zostały do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocyklisty na trasie DK_92 - skrzyżowanie dróg w Brzeźnie. Osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

Godzina 2110 - jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie Brzeżnie zadysponowane zostały do gaszenia pożaru baraku socjalnego Koła PZW Iwno.

                                                                Ryszard Kubiak

 

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.