partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali 5 interwencji.

        We wtorek, 29 maja strażacy z Kobylnicy i JRG-3 zostali zadysponowani do pożaru skrzynki energetycznej w miejscowości Janikowo przy ul. Gnieźnieńskiej. Po przybyciu na miejsce, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przy pomocy bosaka otworzyli skrzynkę i ugasili pożar gaśnicą proszkową. Po ugaszeniu pożaru, miejsce akcji zostało przekazane pogotowiu energetycznemu.
 
          30 maja, kobylniccy strażacy wyjeżdżali dwukrotnie do działań ratowniczych. Kilka minut przed godziną 15:00, strażacy z Kobylnicy i JRG-3 zostali zadysponowani do zabezpieczenia lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Gortatowo. Strażacy, po przybyciu na miejsce zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca oraz udali się pod wskazany adres w celu udzielenia pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Po wylądowaniu śmigłowca, osobę poszkodowaną przekazano pod opiekę lekarską. Lekarz, po przebadaniu zadecydował o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala. Działania ratownicze trwały ponad godzinę. Drugi wyjazd tego dnia miał miejsce kilka minut po godzinie 20:00 i dotyczył pożaru krzaków w miejscowości Wierzenica. Strażacy, po przybyciu na miejsce potwierdzili treść zgłoszenia i przystąpili do gaszenia pożaru. Działania ratownicze trwały godzinę.
 
        1 czerwca, strażacy odnotowali kolejne dwa wyjazdy. Pierwszy dotyczył kolizji w Swarzędzu przy ul. Św. Marcin. Po przybyciu na miejsce, strażacy otrzymali od policji informację,  iż nieznany sprawca wypadł z drogi, uszkodził słupki i oddalił się z miejsca zdarzenia. Działania strażaków z Kobylnicy i Swarzędza  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zneutralizowaniu plamy oleju oraz zabezpieczeniu uszkodzonych słupków drogowych. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę . Ustaleniem sprawcy zajmuje się policja.
 
Drugi wyjazd tego dnia dotyczył usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w Kobylnicy przy ul. Dworcowej. Działania ratownicze trwały 30 min. 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.