partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W okresie od 18 lipca do 6 sierpnia kobylniccy strażacy zanotowali 33 wyjazdy do działań ratowniczych.

19 zdarzeń dotyczyło usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia. Dwa zdarzenia to wyjazdy do alarmów pożarowych z instalacji przeciwpożarowych. W obydwóch przypadkach przyczyną alarmu były awarie czujek. Kobylniccy strażacy interweniowali również w Uzarzewie, gdzie w jednym z mieszkań załączył się czujnik czadu. Po przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów przez mierniki wielogazowe strażacy nie potwierdzili zagrożenia.

26 lipca strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do wypadku drogowego pomiędzy miejscowościami Kicin, a Koziegłowy, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu rozbitych pojazdów z drogi.

29 lipca w Kobylnicy i 6 sierpnia w Wierzenicy kobylniccy strażacy zabezpieczali lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wspomagali ratowników w działaniach medycznych.

30 lipca strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do otwarcia mieszkania na ul. Perkoza, niestety po dostaniu się do środka strażacy ujawnili zwłoki kobiety. Sprawę wyjaśnia przybyła na miejsce Policja. 7 zdarzeń dotyczyło gaszenia pożarów.

22 lipca kobylniccy strażacy gasili pożar trawy i krzaków na wale kolejowym w rejonie lotniska aeroklubu, drugi pożar wału kolejowego miał miejsce 23 lipca w Kobylnicy. W obu przypadkach pożary udało się szybko opanować i ugasić. Łącznie spaleniu uległa trawa i krzaki na powierzchni około 300 m 2 .

27 lipca kilka minut po godzinie 17 strażacy z Kobylnicy odebrali zgłoszenie o pożarze pola pomiędzy Kobylnicą, a Biskupicami na wysokości miejscowości Uzarzewo. Na miejsce pożaru natychmiast udały się dwa zastępy z Kobylnicy. Strażacy po wyjeździe z remizy na drogę zauważyli duże kłęby dymu unoszące się nad lasem, co mogło świadczyć o mocno rozwijającym się pożarze. Strażacy z Kobylnicy już podczas dojazdu poprosili o zadysponowanie dodatkowych sił i środków. Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili pożar słomy i ścierniska na powierzchni około 3 hektarów oraz maszyny rolniczej służącej do prasowania słomy. Na szczęście traktorzysta zdążył wyczepić maszynę od traktora i ewakuował się w bezpieczne miejsce. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Niestety silny wiatr i wysoka temperatura powodowały iż pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Dodatkowym zagrożeniem było silne zadymienie na starej piątce co stwarzało niebezpieczeństwo dla poruszających się drogą pojazdów, w kulminacyjnym momencie ruch na drodze był wstrzymany, na miejsce zadysponowano patrol policji. Na miejsce docierają kolejne zadysponowane zastępy strażaków z Biskupic, Pobiedzisk i JRG-3. Dopiero po ponad godzinie intensywnych działań gaśniczych strażakom udaje się opanować pożar. Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do dogaszania. Pożar udało się ugasić przed godziną 20, spaleniu uległa maszyna rolnicza oraz słoma i ściernisko na powierzchni 5 hektarów. W gaszeniu pożaru brało udział 6 zastępów straży pożarnej. Tego samego dnia przed godziną 21 kobylniccy strażacy udali się na miejsce pogorzeliska w celu dogaszenia pojedynczych zarzewi ognia.

Kolejne dwa pożary miały miejsce 1 i 2 sierpnia w Gruszczynie i Katarzynkach, w obu przypadkach paliły się śmieci.

W poniedziałek 6 sierpnia strażacy z Kobylnicy gasili kolejne dwa pożary. Pierwsze zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 7 rano i dotyczyło pożaru krzaków i altany na działkach pomiędzy Swarzędzem i Antoninkiem. Działania ratownicze trwały ponad godzinę. Całkowitemu spaleniu uległa altana działkowa oraz przyległe krzaki. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Działania gaśnicze prowadzili strażacy z Kobylnicy, JRG-3 i JRG-1. Kilka minut po godzinie 11 strażacy z Kobylnicy w sile dwóch zastępów zostają zadysponowani do miejscowości Bociniec na dogaszanie pogorzeliska po pożarze stodoły oraz słomy i zboża. Strażacy z Kobylnicy, Biskupic, Pobiedzisk , Węglewa i JRG – 3 prowadzili działania prawie trzy godziny do czasu całkowitego ugaszenia pożaru.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.