partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu, kobylniccy strażacy interweniowali 4 razy.

Dwa zdarzenia związane były z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych. Jedna interwencja dotyczyła wypompowania wody z piwnicy domu wielorodzinnego, która została zalana w wyniku pęknięcia rury. Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali zalaną piwnicę, gdzie lustro wody miało ponad 1 m wysokości. Działania ratownicze trwały prawie dwie godziny.

W sobotę, kilkanaście minut po godz. 19:00, kobylniccy strażacy zostali wezwani do pożaru składowiska drzewa na terenie byłego tartaku w Kobylnicy. Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali hałdę drewna o wymiarach 3 na 4 m, wysoką 1,5 metrową całkowicie objętą pożarem, a ogień rozprzestrzeniał się na przyległy teren. Strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych przy pomocy dwóch prądów wody, jednocześnie na miejsce zostały zadysponowane dodatkowe siły i środki. Po opanowaniu pożaru, strażacy przystąpili do dogaszania. W działaniach ratowniczych trwających prawie dwie godziny, oprócz kobylnickich strażaków wzięli udział strażacy z OSP Biskupie i JRG-3.

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.