partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu, kobylniccy strażacy zanotowali trzy wyjazdy do działań ratowniczych. We wtorek, 2 października strażacy z Kobylnicy i JRG-3 zostali zadysponowani do monitoringu pożarowego na terenie jednego ze swarzędzkich sklepów wielkopowierzchniowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, iż przyczyną załączenia się systemu alarmowego był spadek ciśnienia w instalacji tryskaczowej.

3 października, kilka minut przed godziną 10:00, kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do pożaru dachu stolarni na terenie gminy Pobiedziska, natomiast 8 października po godzinie 14:00, strażacy z Kobylnicy zostali wezwani do usunięcia plamy ropopochodnej na drodze z Wierzonki do Dębogóry. Po przybyciu na miejsce, strażacy ustalili, iż na odcinku ponad 1 kilometra na jezdni znajduje się rozlany olej hydrauliczny najprawdopodobniej z maszyny rolniczej. Strażacy natychmiast przystąpili do neutralizacji plamy, jednocześnie wzywając na miejsce patrol Straży Miejskiej w celu zabezpieczenia drogi do czasu usunięcia plamy oraz dodatkowe siły i środki z sorbentem. Działania polegające na neutralizacji rozlanego oleju trwały prawie dwie godziny i były prowadzone przez strażaków z Kobylnicy i Biskupic.

Od dwóch tygodni, grupa 10 członków jednostki OSP Kobylnica bierze udział w kursie jeżyka migowego. Kurs jest prowadzony przez Fundację Osób Niesłyszących i wspófinansowany przez PFRON. Dzięki szkoleniu, kobylniccy strażacy zyskają umiejętność komunikacji z osobami głuchymi, co na pewno w znacznym stopniu podniesie skuteczność działań ratowniczych oraz udzielenia pomocy w przypadku, gdy uczestnikiem lub świadkiem zdarzenia będzie osoba głucha.

 

 

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.