partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali 4 wyjazdy do działań ratowniczych.

          We wtorek, 4 grudnia kilka minut po godzinie 15 strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do pożaru butli z gazem w jednym z budynków na terenie ogródków działkowych w Barcinku. Po przybyciu na miejsce, w przeprowadzonym rozpoznaniu, strażacy ustalili, iż doszło do pożaru butli z gazem (11 kg) w piecyku służącym do ogrzewania. Piecyk wraz z palącą się butlą został wyrzucony na zewnątrz budynku. Mieszkańcy ewakuowali się z budynku przed przybyciem strażaków. Działania strażaków polegały na monitorowaniu temperatury butli z gazem oraz kontrolowanym upuszczaniu gazu z uszkodzonej butli. Ponadto, przewietrzono cały budynek i sprawdzono wszystkie pomieszczenia miernikiem wielogazowym. Po zakończeniu działań pozwolono mieszkańcom wrócić do budynku. Działania ratownicze trwały godzinę i prowadzili je strażacy z Kobylnicy i Biskupic. 
          Do nietypowych działań kobylniccy strażacy zostali wezwani 5 grudnia, kilka minut po godzinie 10 do miejscowości Koziegłowy, gdzie na terenie jednej z posesji do studzienki wpadły młode dziki. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, żę w studzience znajduje się 5 młodych warchlaków. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przy pomocy drabin nasadkowych zabezpieczyli teren działań  przed ewentualnym atakiem matki podczas wyciągania młodych dzików ze studzienki. Po kilku minutach wszystkie warchlaki zostały wyciągnięte na zewnątrz i wypuszczone w ich naturalne środowisko. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę. Drugie zdarzenie tego samego dnia miało miejsce po godzinie 17 i dotyczyło pożaru krzaków i gałęzi na terenie jednej z działek w Kobylnicy.
        W sobotę, 8 grudnia po godzinie 21 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do uszkodzonego dachu w budynku na terenie ogródków działkowych w Mechowie. Po przybyciu na miejsce w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, iż na części dachu doszło do zerwania papy w wyniku czego woda zaczęła zaciekać do wnętrza budynku. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań oraz oświetlili teren. Powiadomiono również Wydział Zarządzania Kryzysowego Gminy Swarzędz o konieczności dostarczenia plandeki i łat w celu zabezpieczenia uszkodzonego dachu. Po dostarczeniu plandeki wraz z łatami strażacy przystąpili do zabezpieczania dachu. Działania zakończono po prawie dwóch godzinach akcji.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.