partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali cztery wyjazdy do działań ratowniczych.

         W środę, 16 stycznia kilkanaście minut po godzinie 2 w nocy kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do powalonego drzewa w ciągu drogi wojewódzkiej 194 na wysokości Uzarzewa. Po przybyciu na miejsce kobylniccy strażacy ustalili, iż powalone drzewo blokuje jeden pas drogi w kierunku Poznania. Strażacy po zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia przystąpili do usuwania drzewa. Działania ratownicze trwały 30 minut.

       Kolejny nocny wyjazd strażacy z Kobylnicy zanotowali w piątek kilkanaście minut po godzinie 3 w nocy. Zgłoszenie dotyczyło zadymienia w jednym z domów w miejscowości Gorzkie Pole. Po przybyciu na miejsce okazało się, iż przyczyną zadymienia jest pożar konstrukcji obudowy kominka. Strażacy zlokalizowali dokładne miejsce pożaru przy pomocy kamery termowizyjnej. Następnie przystąpili do oddymienia budynku oraz prac rozbiórkowych w celu dotarcia do miejsca pożaru i ugaszenia palącej się konstrukcji. Działania ratownicze prowadzone przez strażaków z Pobiedzisk, Kobylnicy i JRG-3 trwały około godziny. 

      W sobotę, 19 stycznia strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do Kobylnicy, gdzie w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Dworcowej w kotłowni włączył się czujnik gazu. Po przybyciu na miejsce działania strażaków polegały na wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym, wezwaniu pogotowia gazowego oraz przewietrzeniu budynku. Pomiary przeprowadzone przez strażaków oraz pracowników gazowni nie wykazały wycieku gazu. Prawdopodobną przyczyna zadziałania alarmu była awaria czujnika.

      W poniedziałek kilka minut po północy strażacy z Kobylnicy zostali wezwani do monitoringu pożarowego, który załączył się w jednej z firm zlokalizowanych przy ul. Rabowickiej w Jasinu. Po przybyciu na miejsce okazało się, iż przyczyną załączenia się alarmu było wadliwe zadziałanie klap dymowych. W działaniach ratowniczych brali udział strażacy z Kobylnicy, Swarzędza i JRG-3.

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.