partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali trzy wyjazdy do działań ratowniczych.

       W środę, 23 stycznia kilkanaście minut po godzinie 13 strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do otwarcia mieszkania w miejscowości Mielno. W jednym z mieszkań znajdował się mężczyzna, z którym pracownik socjalny nie miał kontaktu. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, iż przybyły na miejsce patrol policji wszedł już do mieszkania. W środku znajdował się straszy mężczyzna prawdopodobnie w stanie lekkiego wychłodzenia organizmu. Mężczyzną zajęli się ratownicy medyczni a strażacy wrócili do remizy.
     W piątek, kilka minut przed godzina 22 dwa zastępy z Kobylnicy zostają zadysponowane do pożaru budynku gospodarczo – magazynowego w Swarzędz, przy ul. Wrzesińskiej. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, iż pożarem objęte są trzy pomieszczenia na piętrze a ogień już przedostał się na połacie dachu. Strażacy ubrani i zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych rozpoczęli działania gaśnicze polegające na wprowadzeniu dwóch prądów wody w natarciu od wnętrza budynku oraz jednego prądu wody na palący się dach z drabiny mechanicznej. Dużym utrudnieniem dla strażaków było silne zadymienie oraz wysoka temperatura panująca wewnątrz budynku. Ponadto część dachu zapadła się do środka budynku, co stwarzało kolejne zagrożenie dla strażaków. Po ponad godzinie intensywnych działań gaśniczych strażakom udało się opanować pożar. Kolejnym utrudnieniem podczas tej akcji okazała się konstrukcja dachu a konkretnie fakt, iż dach składał się z dwóch płaszczyzn deskowanych, pomiędzy którymi znajdowała się trzcina. Po opanowaniu pożaru strażaccy przy pomocy kamer termowizyjnych przystąpili do prac rozbiórkowych oraz do dogaszania zarzewi ognia w połaci dachu. Działania gaśnicze zakończono przed godziną 2 w nocy. Spaleniu uległy trzy pomieszczenia oraz znajdujący się nad nimi dach. Strażacy uratowali kolejne pomieszczenia na piętrze oraz zlokalizowany na parterze magazyn. W akcji udział brali strażacy z Kobylnicy , Swarzędza i JRG-3.
    Kolejny wyjazd strażaków z Kobylnicy miał miejsce w sobotę 26 stycznia po godzinie 12. Kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do wypadku w Gruszczynie, na ul. Swarzędzkiej. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili,  iż doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, z których jeden wypadł z drogi a drugi znajdował się na środku jezdni. Samochodem podróżowały łącznie trzy osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym, kierowaniu ruchem oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Działania ratownicze trwały ponad dwie godziny. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.