partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali dwa wyjazdy do działań ratowniczych.

     Pierwsze zdarzenie miało miejsce 30 stycznia, kilkanaście minut po godzinie 17 i dotyczyło alarmu pożarowego z instalacji przeciwpożarowej jednego ze swarzędzkich marketów. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, iż przyczyną załączenia się alarmu była para wodna, która w jednym z pomieszczeń poleciała na zamontowaną czujkę.
    We wtorek, 4 lutego około godziny 17:30 dwa zastępy strażaków z Kobylnicy i JRG-3 zostały zadysponowane do wypadku drogowego pomiędzy Kobylnicą a Janikowem. Po przybyciu na miejsce w rozpoznaniu strażacy ustalili, iż doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych,  które po zderzeniu wypadły z drogi. Siła uderzenia była na tyle duża, że obydwa samochody miały powyrywane koła z zawieszeniem i znajdowały się od siebie prawie 100 metrów. Samochodami podróżowali tylko kierowcy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, kierowaniu ruchem oraz udzieleniu pomocy przedmedycznej kierowcom obydwu samochodów. Po przybyciu na miejsce zespołów ratownictwa medycznego strażacy wraz z ratownikami ewakuowali poszkodowanych z rozbitych samochodów do karetek pogotowia, które przetransportowały rannych kierowców do szpitala. Strażacy oświetlali teren akcji do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję a następnie przy pomocy wyciągarek samochodowych wydobyli rozbite samochody na jezdnie w celu zabrania przez lawety pomocy drogowej. Działania ratownicze trwały ponad trzy godziny.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.