partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W ostatnim czasie, kobylniccy strażacy zanotowali dwa wyjazdy do działań ratowniczych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w czwartek, 23 listopada. Kilkanaście minut po godzinie 18, strażacy z Kobylnicy i JRG-3 zostali zadysponowani do zderzenia dwóch samochodów osobowych w Bogucinie na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej i Gnieźnieńskiej. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów, strażacy ustalili, iż na środku skrzyżowania doszło do zderzenia czołowo - bocznego dwóch samochodów osobowych, które blokują większą część skrzyżowania.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej oraz oświetleniu terenu akcji i kierowaniu ruchem. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych, prowadzonych przez patrol policji drogowej, strażacy przystąpili do usunięcia rozbitych samochodów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Działania ratownicze trwały ponad dwie godziny. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Drugie zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 27 listopada. Kilka minut przed godz. 16, kobylniccy strażacy oraz strażacy z JRG-3 zostali wezwani do Mechowa, gdzie na terenie ogródków działkowych starszy mężczyzna upadł z wysokości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanemu, przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz transporcie ratowników od śmigłowca do miejsca zdarzenia. Po udzieleniu pomocy medycznej, poszkodowany został przetransportowany do śmigłowca i zabrany do szpitala. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę.

 

Wpisz treść artykułu

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.