partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

ZATRZYMANO SPRAWCĘ NAPADU NA KOBIETĘ W UZARZEWIE

ZATRZYMANO SPRAWCĘ NAPADU NA KOBIETĘ W UZARZEWIE
Udostępnij

24 września około godziny 11:10 w Uzarzewie doszło do kolejnego napadu na kobietę świadczącą usługi seksualne.

Nieznany jej mężczyzna zatrzymał się samochodem koloru srebrnego, a następnie zaprosił ją do środka. Kiedy kobieta wsiadła, mężczyzna ruszył w kierunku przejazdu kolejowego, a dalej skręcił w drogę polną. Następnie zatrzymał samochód i grożąc nożem zażądał oddanie torebki z całą zawartością.

Kiedy pokrzywdzona próbowała uciec z samochodu, mężczyzna zadał jej dwie głębokie rany dłoni, co spowodowało że wypuściła z rąk torebkę. Wówczas napastnik pozwolił jej wysiąść i z dużą szybkością odjechał w kierunku Biskupic. Ranna kobieta zdołała dobiec do najbliższej posesji przy głównej drodze i tam poprosiła o pomoc. Właściciele posesji swoim samochodem przewieźli ją do najbliższego punktu medycznego, a następnie do Komisariatu Policji, gdzie złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Policjanci ze Swarzędza już w trakcie udzielania kobiecie pierwszej pomocy podjęli działania prewencyjne i operacyjne na miejscu zdarzenia. Dokonano jego szczegółowych oględzin i rozpoczęto poszukiwania sprawcy.

Do działań włączyli się również funkcjonariusze z Komisariatów Policji w Kostrzynie Wlkp. i w Pobiedziskach. Sprawdzono każdy szczegół i ślad., podjęto kontrole pojazdów i osób odpowiadających rysopisowi sprawcy oraz zabezpieczono kilka zapisów z monitoringów. Około godziny 16:00, na jednym z parkingów w gminie Pobiedziska policjanci ujawnili samochód, który modelem pasował do użytego do rozboju w Uzarzewie. Samochód nosił ślady świeżych uszkodzeń, które mogły powstać na skutek ucieczki z miejsca zdarzenia po trudnym terenie. Niezwłocznie ustalono do kogo należy pojazd. Chwilę później swarzędzcy kryminalni wkroczyli do mieszkania podejrzanego. Okazał się nim 41 letni mieszkaniec gminy Pobiedziska, który początkowo stwarzał wrażenie zaskoczonego całą sytuacją. Kiedy jednak kryminalni odnaleźli w jego mieszkaniu przedmioty należące do pokrzywdzonej oraz resztę pieniędzy, za których część zdążył już zakupić alkohol, przyznał się do popełnienia tego czynu. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranego materiału policjanci ze Swarzędza wystąpili do Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Czy prokuratura i Sąd przychylą się do tego wniosku okaże się w najbliższych dniach. Za czyn z art. 280 paragraf 2 Kodeksu Karnego, czyli rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata aż do 12 lat.

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.