partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Komunikat Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu

Udostępnij

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców spółdzielczych osiedli, kierowanymi do Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu, dotyczącymi osób objętych kwarantanną informujemy, co następuje:

  1. W dniach 23-24 marca br. zwróciliśmy się do władz samorządowych Swarzędza, Kórnika, Lubonia, Czerwonaka, Poznania i Kostrzyna z zapytaniem w sprawie możliwości uzyskania informacji o adresach, będących w zasobach Spółdzielni, objętych kwarantanną. Poprosiliśmy o udostępnienie nazw osiedli oraz numerów budynków, w których nałożono obowiązek kwarantanny. Zamiarem Spółdzielni
    było objęcie tych budynków wzmożoną działalnością sanitarną i szczególną dezynfekcją (chodziło o klatki schodowe).

 

  1. Większość samorządów udzieliła odpowiedzi poprzez wydziały zarządzania kryzysowego. Samorządy odpowiedziały, że nie dysponują aktualnymi wykazami adresów osób, które zostały objęte kwarantanną. Organem nakładającym kwarantannę oraz posiadającym wiedzę w tym zakresie jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu z siedzibą przy ul. Gronowej 22.

Pomoc osobom znajdującym się w kwarantannie odbywa się po uzyskaniu informacji
od funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, poprzez kierowanie na miejsce pracowników OPS, funkcjonariuszy Straży Miejskiej bądź OSP.

 

Innych możliwości otrzymania informacji nie ma. Należy jednocześnie nadmienić,
że Ministerstwo Zdrowia zaleca, ażeby miejsca kwarantanny były oznakowane, lecz jest
to tylko i wyłącznie zalecenie, które nie jest obligatoryjne.

 

Zarząd

Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.