partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Weekend z końmi

Weekend z końmi
Udostępnij

Nie do podrobienia sytuacja w weekend 14-15 sierpnia. Zapraszamy od 10.00 do Muzeum Narodowego Rolnictw w Szreniawie wszystkich miłośników koni i zawodów hippicznych. Będzie okazja aby przyjrzeć się pracom pielęgnacyjnym przy koniach oraz zapoznać się z historią ich użytkowania. W ramach rekreacji proponujemy przejażdżkę bryczką oraz na kucyku. Główną atrakcją niedzieli będą Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody „Bosma Jump Meeting” o Puchar Wójta Gminy Komorniki oraz występy Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie”.

14 sierpnia, w godzinach 12.00-16.00 proponujemy:

- g.12.00 Spotkanie na wybiegu dla koni: prace pielęgnacyjne przy koniach z prelekcją oraz lonżowanie konia na wybiegu

- g. 13.00 Oprowadzanie kuratorskie Bogusława Łowińskiego po wystawie stałej „Historia transportu wiejskiego. Ocalony blask powozów” (16 - obora na folwarku muzealnym)

- g. 14.30 Zbiórka przy bocznym wejściu do obory: zaprzęganie koni do bryczki, możliwość przejażdżki bryczką i na kucyku. Alternatywnie w razie deszczowej pogody odbędzie się pokaz pracy konia w kieracie.

15 sierpnia proponujemy:

- g. 9.00 – 17.00 Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody „Bosma Jump Meeting” (więcej informacji na stronie Gminy Komorniki i na profilu facebook Bosma Jump Meeting)

- g. 12.00 Oprowadzanie kuratorskie Bogusława Łowińskiego po wystawie stałej „Historia transportu wiejskiego. Ocalony blask powozów” (16 - obora na folwarku muzealnym)

- g. 13.30 i 15.00 Występy Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie” (scena na placu głównym)

Uwaga: Muzeum czynne w godzinach 10.00-18.00. W niedzielę wstęp bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.