partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

11. przypadek zakażenia w gminie Swarzędz. Komunikat nr 93 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

11. przypadek zakażenia w gminie Swarzędz. Komunikat nr 93 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Według informacji uzyskanych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu na terenie naszej gminy potwierdzono wczoraj kolejny, już 11. przypadek zakażenia koronawirusem. Osoba zakażona przebywa w izolatorium w Poznaniu. Według porannych danych z piątku, 24 lipca, na terenie gminy Swarzędz 207 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego wtorku liczba osób w kwarantannie wzrosła o 33. Obecnie 154 osoby (40 adresów) objęte są kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 53 osoby (33 adresy) odbywają kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas z zagranicy, a 16 osób w kwarantannie to obywatele RP.

► POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania  przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z czwartku, 23 lipca.

► WIELKOPOLSKA. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 14 osób. W Wielkopolsce wykryto od początku pandemii 3.526 przypadków (50 nowych od minionego wtorku), w tym 191 osób zmarło, a 2.455 wyzdrowiało.

► POLSKA. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek (24 lipca) o 458 nowych, potwierdzonych zakażeniach SARS-CoV-2. Jest to największy dobowy przyrost od połowy czerwca. Nowe przypadki dotyczą m.in.: 184 osób z woj. śląskiego, 99 z małopolskiego, 32 z mazowieckiego, 29 z dolnośląskiego, 29 z łódzkiego oraz 13 osób z woj. wielkopolskiego. Liczba zdiagnozowanych przypadków w naszym kraju wzrosła tym samym do 42.038 (1.256 nowych od minionego wtorku), a zgonów do 1.655 (19 nowych od wtorku).

Resort zdrowia podał też, że wyzdrowiało dotychczas 31.997 osób. W szpitalach z powodu koronawirusa przebywa 1.617 osób. Pod respiratorem jest 61 chorych. Kwarantanną objęto 93.815 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 7.472 osoby.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

► ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła  już 15,7 mln (wzrost od minionego wtorku o ponad 789 tys.), zgonów - 637 tys. (22,8 tys. zgonów od wtorku), a 9,5 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Szanowni Państwo! Bardzo proszę: Nie lekceważmy obowiązujących zasad sanitarnych. Ponownie przypominam, że dla uniknięcia zakażenia bardzo ważne jest unikanie skupisk ludzkich, zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa, częste, staranne mycie i odkażanie rąk. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło: swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.