partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

8 nowych przypadków zakażenia. Komunikat nr 113 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

8 nowych przypadków zakażenia. Komunikat nr 113 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do wtorku, 29 września, zakażenie stwierdzono u 61 osób. Tak więc od minionego piątku przybyło 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jak już informowaliśmy, do tej pory z powodu Covid-19 zmarła 1 osoba z naszej gminy. Obecnie notujemy 27 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 3 osoby przebywają w szpitalu, a 24 w izolacji domowej. Do tej pory wyzdrowiało 33 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz. Według porannych danych z środy, 30 września, na terenie gminy Swarzędz 230 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego piątku liczba osób w kwarantannie zmalała o 60. Obecnie 197 osób (50 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 33 osoby (21 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 24 osoby w kwarantannie to obywatele RP.

Szanowni Państwo! Oto informacje związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

► GMINA SWARZĘDZ. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do wtorku, 29 września, zakażenie stwierdzono u 61 osób. Tak więc od minionego piątku przybyło 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Jak już informowaliśmy, do tej pory z powodu Covid-19 zmarła 1 osoba z naszej gminy. Obecnie notujemy 27 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 3 osoby przebywają w szpitalu, a 24 w izolacji domowej. Do tej pory wyzdrowiało 33 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz.

Według porannych danych z środy, 30 września, na terenie gminy Swarzędz 230 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego piątku liczba osób w kwarantannie zmalała o 60. Obecnie 197 osób (50 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 33 osoby (21 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 24 osoby w kwarantannie to obywatele RP.

► POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z wtorku, 29 września.

► WIELKOPOLSKA. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 140 osób. W naszym województwie odnotowano dotąd 7.812 przypadków. 283 osoby zmarły, a 5.905 wyzdrowiało.

► POLSKA. W środę (30 września) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1.552 nowych zakażeniach SARS-CoV-2 w Polsce. Zmarło też kolejnych 30 pacjentów. Liczba zdiagnozowanych przypadków w naszym kraju wzrosła tym samym do 91.514, a zgonów do 2.513. Wyzdrowiało 69.695 osób.

Według danych resortu zdrowia obecnie (dane z czwartku, 30 września) w szpitalach z powodu zakażenia koronawirusem przebywa 2481 osób. 152 pacjentów jest podłączonych do respiratorów.

Na kwarantannie przebywa aktualnie 129.961 osób, a 15.619 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

► ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła już 33,86 mln (wzrost od minionego piątku o ponad 1,4 mln), zgonów - 1,012 mln. (prawie 25 tys. nowych od piątku), a ponad 25 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Szanowni Państwo! Przytoczone wyżej dane pokazują, że pandemia koronawirusa nasila się, a epidemiolodzy przestrzegają, iż w nadchodzącym czasie zachorowań nadal będzie przybywać. Dlatego ponownie przypominam, że dla uniknięcia zakażenia powinniśmy unikać skupisk ludzkich, zachowywać dystans społeczny, zasłaniać usta i nos, często, starannie myć i odkażać ręce. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło: swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.