partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

AKCJE OSP KOBYLNICA

AKCJE OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali 3 wyjazdy do działań ratowniczych.

         We wtorek, 7 maja kilka minut po godzinie 10 na terenie jednej z firm w Poznaniu przy ul. Krańcowej załączył się alarm pożarowy. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali duże zadymienie w hali. Na miejsce zostały zadysponowane kolejne zastępy, w tym strażacy z Kobylnicy. W przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy ustalili, iż doszło do pożaru taśmociągu w kanale technologicznym. Strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do środka hali i rozpoczęli działania ratownicze. Zlokalizowali miejsce pożaru przy użyciu kamer termowizyjnych. By dostać się do miejsca pożaru musieli najpierw rozebrać części konstrukcyjne taśmociągu oraz kanału technologicznego. Po zakończeniu prac rozbiórkowych strażacy przystąpili do akcji gaszenia pożaru przy pomocy trzech prądów piany ciężkiej. Podawanie piany przez kilkadziesiąt minut przyniosło zamierzony efekt, dzięki czemu pożar został opanowany i ugaszony. Następnie strażacy przystąpili do oddymiania hali. Działania ratownicze zakończono po prawie dwóch godzinach. 
       Kolejny wyjazd miał miejsce w czwartek, 9 maja kilka minut po godzinie 12  i dotyczył alarmu pożarowego w jednej z firm mieszczących się w Łowęcinie. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów strażacy nie potwierdzili pożaru i ustalili, iż przyczyną zadziałania alarmu było uszkodzenie czujki.
      W poniedziałek, 13 maja o godzinie 17 kobylniccy strażacy zostali wezwani do zderzenia dwóch samochodów w Kobylnicy na ul. Poznańskiej przy ulicy Skośnej. Po dotarciu na miejsce strażacy potwierdzili zderzenie samochodu dostawczego z samochodem osobowym. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do działań ratowniczych. Samochodem dostawczym podróżował sam kierowca, natomiast samochodem osobowym kobieta z trzyletnim dzieckiem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wsparciu psychicznemu osób biorących udział w zdarzeniu (w ramach którego trzylatek otrzymał od strażaków maskotkę), kierowaniu ruchem oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przebadał małego pasażera samochodu osobowego. Na szczęście chłopiec nie wymagał transportu do szpitala. Po usunięciu pojazdów z drogi i neutralizacji płynów strażacy zakończyli działania ratownicze, które trwały trochę ponad godzinę.   
 
Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.