partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

AKCJE OSP SWARZĘDZ

AKCJE OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

W minionym tygodniu swarzędzcy strażacy interweniowali do zdarzeń drogowych, zgłoszeń pożaru i rozpoznania owadów błonkoskrzydłych.

    Swarzędzcy strażacy byli wzywani trzy razy do rozpoznania zagrożenia jakim były owady błonkoskrzydłe. Działania prowadzone były między innymi w Zalasewie na ul. Kórnickiej, Swarzędzu na ul. Gromadzkiej oraz na ul. Wilkońskich. Wszystkie te działania były prowadzone wspólnie z OSP Kobylnica . 
     12 sierpnia w godzinach porannych ochotnicy otrzymali zgłoszenie o monitoringu ppoż w jednym z zakładów produkcyjnych w Łowęcinie. Po rozpoznaniu nie stwierdzono pożaru, alarm okazał się być fałszywym. 
     14.08 na skrzyżowaniu ul. Cmentarnej z ul. Cieszkowskiego miał miejsce wypadek drogowy samochodu osobowego z motocyklem. Po przebadaniu przez ratowników kierujący motocyklem odmówił przetransportowania do szpitala na dalsze badania. W akcji udział brały dwa zastępy JRG-3, policja oraz pogotowie ratunkowe.
     16 sierpnia krótko po północy swarzędzcy strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu na pl. Niezłomnych. Po dojechaniu na miejsce oraz sprawdzeniu okolicy nie stwierdzono zadymienia oraz żadnych oznak pożaru. 
     Niedzielny poranek dla strażaków okazał się być jednym z cięższych poranków minionego tygodnia. Druhowie otrzymali zgłoszenie dotyczące pomocy policji w otwarciu mieszkania. Po dojeździe zastępów ze Swarzędza oraz Poznania zadecydowano o wejściu do mieszkania przez balkon. Strażacy dostali się na niego przy użyciu drabiny mechanicznej z JRG-1 . Po wejściu do mieszkania zastano ciało mężczyzny. Przyczyną śmierci oraz prowadzeniem dalszych czynności zajmują się swarzędzcy policjanci.
 
Źródło: OSP Swarzędz

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.