partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

AKCJE OSP SWARZĘDZ

AKCJE OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Ostatni tydzień dla strażaków ze Swarzędza minął pod znakiem usuwania skutków występujących burz. Ponadto strażacy interweniowali do zdarzeń drogowych i pożaru.

      26 sierpnia doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Rabowickiej,  gdzie podczas manewru ciągnikiem siodłowym, naczepa zsunęła się do przydrożnego rowu. Istniało duże zagrożenie przewrócenia się naczepy. Na miejscu oprócz strażaków ze Swarzędza była także specjalistyczna grupa ratownictwa drogowego z JRG-7 oraz Oficer Operacyjny Miasta Poznań. 
       27 sierpnia przez gminę przeszła wichura, której towarzyszyły burze.  W wyniku silnego wiatru zostało połamanych dużo drzew oraz gałęzi. Swarzędzcy strażacy interweniowali na drodze pomiędzy Gortatowem a Uzarzewem. Następnego dnia ochotnicy otrzymali zgłoszenie o pochylonym słupie telekomunikacyjnym. 
      29 sierpnia przez Swarzędz przeszła kolejna burza z silnymi wiatrami. Swarzędzcy strażacy interweniowali kilkukrotnie w tym dniu usuwając skutki wichury. Pierwsze zdarzenie wyglądało bardzo groźnie lecz nikomu na szczęście nic się nie stało. Na ul. Grudzińskiego na jadące auto przewróciło się drzewo. Kierująca autem osobowym oraz jej dzieci wydostały się z auta o własnych siłach. Kolejnym zgłoszeniem zajął się drugi zastęp OSP Swarzędz. Zgłoszenie dotyczyło połamanych gałęzi, które zwisały nad drogą. Do usunięcia była konieczna pomoc drabiny mechanicznej z JRG-3.  Następny alarm dotyczył zwisającej gałęzi na ul. Poznańskiej.  Kolejne zgłoszenie dotyczyło zalanej drogi na ul. Serdecznej, zagrożenia nie stwierdzono i nie podjęto w związku z tym działań. Z ul. Serdecznej zastęp został przedysponowany na Os. Działyńskiego w celu usunięcia połamanych konarów. W  tym samym czasie drugi zastęp został zaalarmowany do Gortatowa,  gdzie też było zagrożenie spowodowane przez wichurę. Podczas powrotu zastępu z Gortatowa najechano na powaloną gałąź na chodniku w parku na ul. Piaski. Po rozpoznaniu stwierdzono jeszcze zagrożenie w zwisającej gałęzi z tego drzewa. Do pomocy zadysponowano podnośnik koszowy z JRG-3.
     30 sierpnia swarzędzcy strażacy zostali zadysponowani do rozpoznania zagrożenia jakim były owady błonkoskrzydłe -  zagrożenia nie stwierdzono.
     31 sierpnia ochotnicy wyjeżdżali dwukrotnie.  Jednym z wyjazdów było rozpoznanie zagrożenia, a drugim był zwisający kabel na bloku na os. Dąbrowszczaków. 
     1 września w godzinach wieczornych strażacy zostali zadysponowani do pożaru na działkach na ul. Cmentarnej. Pożarem  objęte były dwie działki, gdzie paliły się krzaki i kompostownik.
 
Źródło: OSP Swarzędz

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.