partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

BURMISTRZ SWARZĘDZA NIE PRZESŁAŁ SPISU WYBORCÓW POCZCIE POLSKIEJ

BURMISTRZ SWARZĘDZA NIE PRZESŁAŁ SPISU WYBORCÓW POCZCIE POLSKIEJ
Udostępnij

Poczta Polska przesyła wiadomości e-mail do samorządów o udostępnienie spisów wyborców, przygotowując się na przeprowadzenie wyborów prezydenckich drogą korespondencyjną. Władze wielu miast i gmin są przeciwne formie w jakiej przygotowywane są zbliżające się wybory.

- minionej nocy drogą e-mailową do UMiG w Swarzędzu wpłynął wniosek Poczty Polskiej o przekazanie danych ze spisu wyborców. Staramy się ustalić i potwierdzić, czy w/w wiadomość rzeczywiście została wysłana przez Pocztę Polską, ponieważ nie została podpisana przez żadnego pracownika tej instytucji. Podobne e-maile otrzymują inne samorządy. Postanowiłem zwrócić się do Komisarza Wyborczego z prośbą o informację, jakie kroki w tej sprawie należy poczynić - informuje Burmistrz Marian Szkudlarek

- równocześnie od wczoraj wojewodowie kierują do samorządów polecenia przekazania Poczcie Polskiej S.A. spisów wyborców i to do godz. 15:00 w czwartek 23 kwietnia br. Uznaję to polecenie za niezgodne z prawem. Odpowiednie uzasadnienie zawarte zostało m.in. w otrzymanej przeze mnie analizie prawnej, przygotowanej przez Związek Miast Polskich.

Jako Burmistrz Swarzędza uważam, że należy się Państwu pełna informacja także w powyższej sprawie. Ewentualne, przygotowywane w warunkach prawnego chaosu, wybory korespondencyjne to - jak do tej pory - lekceważenie prawa i naszego wspólnego bezpieczeństwa. Nie ma na to mojej zgody. Bardzo proszę o zapoznanie się ze Stanowiskiem Ruchu Społecznego Bezpartyjni Samorządowcy

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.