partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Komunikat nr 88 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

Komunikat nr 88 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Według porannych danych z wtorku, 7 lipca, na terenie naszej gminy 99 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego piątku (3 lipca) liczba osób w kwarantannie pozostaje na zbliżonym poziomie. Obecnie 85 osób (29 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 14 osób (6 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas z zagranicy. Do tej pory z powodu zakażenia koronawirusem zachorowało 10 mieszkańców naszej gminy, wszyscy już wyzdrowieli i nie mamy informacji o nowych zachorowaniach

► POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania  przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z poniedziałku, 6 lipca.

► WIELKOPOLSKA. W Wielkopolsce dotychczas odnotowano 3.025 przypadków (175 nowych od piątku, 3 lipca), w tym 179 osób zmarło (1 nowy zgon od minionego piątku).  Tylko dzisiaj (7 lipca) poinformowano o 75 nowych przypadkach koronawirusa w naszym regionie, głownie w powiatach kępińskim, ostrzeszowskim, rawickim i tureckim.

► POLSKA. Dzisiaj (wtorek, 7 lipca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 257 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 7 osób. W sumie w kraju odnotowano dotychczas 36.412 zakażeń SARS-CoV-2 (1.007 nowych od minionego piątku), z czego 1.528 osób zmarło, a 24.238 wyzdrowiało.

Nowe, podane dzisiaj przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce dotyczą m.in.: 91 osób ze Śląska, 75 z Wielkopolski, 21 z Małopolski, 17 z Podkarpacia, 15 z woj. lubelskiego, 9 z łódzkiego, 10 z Dolnego Śląska.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

► ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła  już do 11,7 mln  (wzrost od piątku, 3 lipca o ok. 760 tys.), zgonów - 541 tys. (ponad 32,5  tys. nowych od piątku), a 6,76 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► NIE LEKCEWAŻMY ZASAD SANITARNYCH. Szanowni Państwo! Po raz kolejny przypominam, że zasłanianie ust i nosa, częste mycie i odkażanie rąk, unikanie skupisk ludzkich i zachowywanie dystansu to najprostsze, zalecane przez epidemiologów, sposoby unikania zakażenia. Bardzo proszę - nie zapominajmy o nich, nie narażajmy siebie i innych na ryzyko zachorowania.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło:
swarzedz,pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.