partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

MARTA CZUJEWICZ – MISTRZYNIĄ EUROPY!!!

MARTA CZUJEWICZ – MISTRZYNIĄ EUROPY!!!
Udostępnij

Reprezentacja Polski kobiet do lat 16 zdobyła tytuł Mistrza Europy w hokeju na trawie. W składzie mistrzowskiego zespołu wystąpiła Marta Czujewicz, wychowanka klubu UKS Swarek Swarzędz.

W dniach 3-6 lipca 2019 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyły się Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn w hokeju na trawie 5s w kategorii do lat 16. Mistrzostwa wyjątkowe, bo po raz pierwszy w podstawowym składzie Reprezentacji Polski wystąpiła wychowanka Swarka Marta Czujewicz. Piętnastolatka ze Swarzędza zdobyła zaufanie trenera kadry Bogusława Kozłowskiego, po serii zgrupowań przygotowawczych oraz w meczach kontrolnych rozgrywanych w Krakowie i Wiedniu.

Polki Mistrzostwa Europy rozegrały fenomenalnie. Wygrały wszystkie mecze. Najpierw pokonały wszystkie drużyny w eliminacjach grupowych. Zwyciężyły Rosję 3:1, Szwajcarię 4:3, Chorwację 4:2, Turcję 3:1 oraz Walię 6:2. Marta na tym etapie rozgrywek strzeliła 3 gole.

W półfinale Polki zmierzyły się z Austrią, z którą podczas sparingów w Wiedniu toczyły bardzo ciężkie i wyrównane boje, zakończone remisami. W Wałczu pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym i nic nie wskazywało na to, że któraś z drużyn osiągnie dużą przewagę. Przełom nastąpił w 14 minucie, gdy Marta Czujewicz po indywidualnej akcji wpakowała piłkę do siatki. To złamało rywalki, które w krótkim czasie straciły jeszcze 3 gole. To był prawdziwy nokaut, którego nikt się nie spodziewał.

Mecz finałowy przebiegał pod dyktando Polek, które „wypunktowały” Szwajcarki, strzelając im w każdej tercji jednego gola. Szwajcarki odpowiedziały w końcówce meczu tylko jedną bramką.

Marta Czujewicz mieszka w Swarzędzu. Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 1, od nowego roku szkolnego uczyć się będzie w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. Swoją przygodę z hokejem na trawie rozpoczęła w Swarku w roku 2014. Bardzo szybko poczuła, że hokej to jej pasja. Trenowała bardzo solidnie, będąc jedną z głównych „lokomotyw” prowadzących Swarek do kolejnych sukcesów w rozgrywkach krajowych.

 

 

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.