partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

„w wiejskiej spiżarni i apteczce”

„w wiejskiej spiżarni i apteczce”
Udostępnij

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza na kolejny rozdział weekendowych pokazów z cyklu „Otwieramy się dla Państwa pokazami”. Tym razem zobaczymy co znajduje się …„w wiejskiej spiżarni i apteczce”.

Zapowiedź na sobotę i niedzielę 12-13 września 2020r.

W programie:

- pokaz suszenia ziół, sporządzanie naparów leczniczych

- pokaz kiszenia kapusty przez Stowarzyszenie „Kapela i My” z Krzykosów (niedziela)

- prezentacja w spiżarni pałacowej zabytkowych obiektów: moździerz, przedwojenne słoiki Wecka, beczka ze stęporem do kiszenia kapusty, maszynka do rozdrabniania owoców i wyciskania soku Tutti Frutti

- „prababcia lodówki” czyli szafa chłodzona lodem (zwiedzanie zgodnie z harmonogramem udostępniania ekspozycji)

- sprzedaż produktów: miody, przetwory owocowe i warzywne, herbatki ziołowe, wędliny „Tradycyjne jadło” ( większość wystawców będzie w niedzielę)

- wypiek chleba połączony ze sprzedażą - Piekarnia Wiejska w Zębowie (niedziela)

- promocja książki „Kasztelanowa Katarzyna z Potockich Kossakowska. Historie i anegdoty” – na wydarzenie zapraszają Związek Szlachty Rzeczypospolitej i Fundacja Ars Restituta z Krakowa (niedziela, g. 13.00, sala konferencyjna w Pałacu w Szreniawie).

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.