partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu strażacy z Kobylnicy wyjeżdżali 10 razy do działań ratowniczych. Siedem wyjazdów dotyczyło usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych, dwa pożarów i jeden plamy oleju.

     1 września kobylniccy strażacy zostali wezwani do pożaru łąki pomiędzy Uzarzewem a Uzarzewem Święcinek. Po dotarciu na miejsce w przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy ustalili, iż pali się trawa na poboczu drogi na długości około 50 m. Strażacy przy pomocy jednego prądu wody szybko opanowali i ugasili pożar. Działania ratownicze trwały ponad pół godziny.

     Dwa zdarzenia zanotowali kobylniccy strażacy we wtorek 7 września. W samo południe do kobylnickich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu wielorodzinnego w miejscowości Bogucin. Na miejsce zostali zadysponowani również strażacy z JRG-3. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów strażacy potwierdzili zadymienie w budynku i rozpoczęli działania ratownicze. Największe zadymienie panowało w piwnicy, jednak nie było widocznego ognia. Strażacy przy pomocy kamery termowizyjnej zlokalizowali miejsce, gdzie występowała najwyższa temperatura. Po oddymieniu pomieszczeń strażacy ustalili, iż doszło do pożaru urządzenia elektrycznego oraz wyposażenia piwnicy. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury stopiła się rura z wodą, która to ugasiła pożar. Strażacy po zakręceniu wody oraz oddymieniu i sprawdzeniu pomieszczeń zakończyli działania. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kolejne zdarzenie tego dnia miało miejsce w Kobylnicy i dotyczyło plamy ropopochodnej na ul. Poznańskiej i Swarzędzkiej. Po dotarciu na miejsce strażacy potwierdzili występowanie plamy na jezdni i przystąpili do jej neutralizacji przy pomocy sorbetu. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę.

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.