partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

ZALECENIE DLA MIESZKAŃCÓW SPÓŁDZIELNI

ZALECENIE DLA MIESZKAŃCÓW SPÓŁDZIELNI
Udostępnij

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu zwraca się do mieszkańców z prośbą, aby w okresie pandemii koronawirusa dołożyli szczególnej staranności w zakresie utrzymania dobrego stanu sanitarno-epidemiologicznego w obrębie budynków.

śmieci: 

 Należy wyrzucać tylko w szczelnie zamkniętych workach (a nie luzem).
- Prosimy zgniatać plastikowe butelki i składać kartony, aby oszczędzać miejsce w pojemnikach.
- Starajmy się maksymalnie ugniatać śmieci, aby unikać bałaganu przy altanach śmietnikowych. Jak zapowiada ZM GOAP, w związku z pandemią mogą nastąpić zmiany w odbiorze odpadów komunalnych.

mycie klatek schodowych;

- Zgodnie z Regulaminem Porządku Domowego, mieszkańcy są zobowiązani do utrzymania czystości na klatkach schodowych poprzez solidarne, cotygodniowe zamiatanie i zmywanie podestów kondygnacji, na której usytuowane jest mieszkanie oraz schodów od podestu do niższej kondygnacji, wraz z myciem balustrad i poręczy. Prosimy o wywiązywanie się z tego obowiązku zwłaszcza teraz, w czasie pandemii.
- Spółdzielnia odpowiada natomiast za czystość w wejściach do budynków. Dodatkowo, w czasie pandemii we wszystkich budynkach codziennie dezynfekowane są wiatrołapy (drzwi wejściowe, klamki, skrzynki pocztowe) oraz windy (drzwi wejściowe, panele z przyciskami).

Informujemy również, że Spółdzielnia Mieszkaniowa zgłasza wszelkie sprawy zagrażające bezpieczeństwu sanitarnemu do Przewodniczącego Gminnego Zespołu Zagrożenia Kryzysowego oraz do Straży Miejskiej. Pierwsze zgłoszenie dotyczy mieszkanki, która zamiast wynosić śmieci do śmietnika, woli wyrzucać je przez okno. Śmieci spadają na ziemię, wiatrołap oraz balkony sąsiadów. Pani wyrzuca w ten sposób dosłownie wszystko: odpadki kuchenne, niedopałki, ubrania, pościele, chemikalia, butelki po alkoholu, a nawet noże… Oczekujemy, że odpowiednie służby zajmą się tą sprawą, bo zagrożone jest życie i zdrowie pozostałych mieszkańców budynku oraz osiedla – zwłaszcza w okresie pandemii.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.