partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali cztery wyjazdy do działań ratowniczych.Trzy wyjazdy dotyczyły usuwania skutków silnych wiatrów, które przechodziły nad naszym regionem.

       W środę, 6 marca kilka minut po godzinie 14 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do miejscowości Stęszewko w celu usunięcia powalonego drzewa. Po przybyciu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do działania. Akcja trwała ponad godzinę.
       Kolejne dwa zdarzenia miały miejsce w piątek, 8 marca. Pierwsze zdarzenia miało miejsce rano w Janikowie i dotyczyło zerwanych blach z silosów technologicznych na terenie jednej z firm. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pozrywane elementy blach na wysokości około 12 m. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zadysponowali na miejsce do pomocy JRG-1 z drabinę mechaniczną. Po przybyciu na miejsce JRG-1 strażacy usunęli poodrywane blachy oraz zabezpieczyli pozostałe elementy poszycia. Działania ratownicze trwały 90 minut. Kilka minut po powrocie do bazy z pierwszej akcji wpłynęło kolejne wezwanie dotyczące zerwanej linii leżącej na drodze z Kobylnicy do Wierzonki. Strażacy natychmiast wyjechali do zdarzenia i już po chwili byli na miejscu. W przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, iż złamany konar drzewa upadając zerwał przewód telekomunikacyjny. Działania strażaków polegały na usunięciu zerwanego przewodu z jezdni oraz zabezpieczeniu zwisającego kabla ze słupa. Działania ratownicze trwały niecałe 30 minut.
       W południe, 9 marca wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym pomiędzy Kobylnicą a Uzarzewem na drodze wojewódzkiej 194. Natychmiast na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy strażaków z Kobylnicy i JRG-3. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, iż doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, z czego dwa zderzyły się czołowo. Jeden z nich dachował i znajdował się poza jezdnią. Siła zdarzenia była tak duża, iż samochody znajdowały się od siebie w znacznej odległości. Jeden miał powyrywane części przedniego zawieszenia natomiast w drugim został wyrwany silnik. Wszystkimi samochodami podróżowało łącznie 6 osób. 4 osoby z samochodów, które zderzyły się czołowo, wymagały pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustabilizowaniu pojazdów. Dodatkowym utrudnieniem w akcji były opady deszczu, które powodowały, że woda wraz z paliwem i olejem z uszkodzonych pojazdów zaczęła spływać do pobliskiego jaru. Strażacy przystąpili natychmiast do neutralizacji rozlanych płynów i sorpcji materiałów ropopochodnych z płynącej wody deszczowej. W związku z koniecznością całkowitego zamknięcia odcinka drogi strażacy wraz z policją przygotowali objazdy. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez technika policyjnego oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego strażacy przystąpili do usuwania rozbitych pojazdów oraz całkowitego usunięcia skutków wypadku. Po zakończeniu działań ruch został przywrócony. Działania ratownicze trwały ponad 4 godziny, przez cały czas droga wojewódzka była zamknięta.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.