partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

Cztery akcje ratowniczo-gaśnicze to bilans minionego tygodnia strażaków z Kobylnicy.

   Dwa zdarzenia miały miejsce w czwartek, 28 marca. Kilkanaście minut po godzinie 17 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do usunięcia plamy oleju na drodze wojewódzkiej 194 pomiędzy Kobylnicą a Uzarzewem. Po dotarciu na miejsce strażacy potwierdzili występowanie plamy ropopochodnej na odcinku około 50 m. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji plamy przy pomocy sorbentu. W trakcie powrotu do remizy kobylniccy strażacy zostają zadysponowani do Gruszczyna, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia w okolicach ronda na jezdni miały leżeć rozsypane pręty. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy ustalili, iż na jezdni w kierunku Kobylnicy nie leżą pręty a trzy kartony z blachowkrętami, które prawdopodobnie spadły z samochodu i rozsypały się na jezdni. Strażacy przystąpili do usunięcia zagrożenia z jezdni i wrócili do remizy.
     Kolejne dwie akcje minionego tygodnia to dwa pożary traw. W sobotę, 30 marca strażacy zostali wezwani do pożaru trawy i krzaków w Kobylnicy, przy torach kolejowych - pomiędzy przejazdem kolejowym w ul. Swarzędzkiej a dworcem kolejowym. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, iż pali się trawa i krzaki na powierzchni około 150 m2 . Pożar został ugaszony jednym prądem wody z szybkiego natarcia. Działania ratownicze trwały pół godziny. Drugi pożar miał miejsce w niedzielę, 31 marca kilkanaście minut przed godzina 21. W Gortatowie paliła się trzcina w dolinie Cybiny. Na miejsce zadysponowano strażaków z Kobylnicy, Swarzędza i JRG-3. Na szczęście pożar nie miał sprzyjających warunków do rozprzestrzenienia. Został szybko zauważony i zgłoszony, dzięki czemu po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, iż pali się trzcina na powierzchni około 50 m . Pożar został szybko ugaszony i strażacy mogli wrócić do bazy.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.