partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy 3 razy byli dysponowani do działań ratowniczych.

        Pierwsze zdarzenie miało miejsce w środę, 10 kwietnia po godzinie 6:30 na drodze z Kobylnicy do Wierzenicy i dotyczyło usunięcia plamy ropopochodnej na jezdni. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy ustalili, iż plama oleju ciągnie się na odcinku około 2 km. Strażacy przystąpili do działań mających na celu neutralizacje plamy przy pomocy sorbetu. Działania ratownicze trwały ponad godzinę.
      Kolejne dwa zdarzenia to pożary. Pierwszy miał miejsce 12 kwietnia kilka minut przed godziną 20. Strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze trawy i trzciny w okolicach jeziora Swarzędzkiego. Na miejsce zadysponowano strażaków z Kobylnicy i Swarzędza. Pożar udało się szybko opanować. Spaleniu uległo około 300 m 2   trawy, krzaków i trzciny. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę. W sobotę, 13 kwietnia kilka minut przed godziną 10 strażacy z Kobylnicy zostali wezwani do pożaru sadzy w kominie jednego z budynków mieszkalnych w miejscowości Bugaj. Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili, iż doszło do pożaru sadzy w kominie. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych. Jednocześnie w celu sprawdzenia ewentualnych pęknięć i uszkodzeń przy pomocy kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego przeprowadzono kontrolę pomieszczeń wewnątrz budynku, gdzie przechodził przewód kominowy. Działania ratownicze trwały godzinę.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.