partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ

WYJAZDY OSP SWARZĘDZ
Udostępnij

Akcje ratowniczo-gaśniczych swarzędzkich strażaków w minionym tygodniu.

08.04.2019r.
Strażacy otrzymali dwa zgłoszenia o rozpoznaniu zagrożenia jakim były owady błonkoskrzydłe. Jedno gniazdo znajdowało się w elewacji budynku na ul. Kórnickiej natomiast drugie na ul. Gwiaździstej w systemie alarmowym. 
 
10.04.2019r. 
W jednej z firm na ul. Rabowickiej załączył się monitoring przeciwpożarowy, na szczęście alarm okazał się być fałszywym. 
 
11.04.2019r.
Na ul. Polnej w jednym ze sklepów został przypadkowo wciśnięty ręczny ostrzegacz pożarowy - alarm fałszywy. 
 
12.04.2019r. 
Swarzędzcy strażacy zostali zadysponowani do Paczkowa na pożar trawy. Po dojeździe na miejsce okazało się, że było to kontrolowane ognisko, jednak ze względu na zakaz wypalania odpadów roślinnych właściciel został pouczony i zobligowany do wygaszenia ogniska. 
     
Tego samego dnia, wieczorem w Gruszczynie na ul. Swarzędzkiej, na tzw. „Ruskiej plaży” paliła się trawa wraz z trzciną. Spaleniu uległo ok. 300m2.  Na miejscu pracowała OSP Kobylnica, OSP Swarzędz x2. 
 
13.04.2019r. 
W sobotni wieczór strażacy wraz z policją i pogotowiem zostali zadysponowani  do otwarcia mieszkania na os. Kościuszkowców. Pierwsze służby, które dotarły na miejsce zastały przed klatką właściciela mieszkania. Nie mógł on dostać się do swojego domu, a w obawie o zdrowie swojego dziecka, które znajdowało się w środku, wezwał służby ratunkowe. Strażacy niezwłocznie przystąpili do otwarcia mieszkania. Po wejściu do środka okazało się, że dziecko miało na szczęście głęboki sen, a jego zdrowiu nic nie zagrażało. Na miejscu pracowało JRG-3 wraz z OSP Swarzędz, resztę służb zawrócono.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.