partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Jak pielęgnować cerę naczynkową?
Udostępnij

Cera naczynkowa bywa trudna w pielęgnacji. Jej posiadacze muszą zwracać uwagę nie tylko na wiele czynników zewnętrznych, ale także składniki zawarte w kosmetykach. Widoczny rumień i pękające naczynka doskwierają najczęściej. Z tego artykułu dowiesz się, jak dobrać dobry krem nawilżający do twarzy oraz jak powinna wyglądać zarówno poranna, jak i wieczorna rutyna pielęgnacyjna osób, które zmagają się z pękającymi naczynkami.

Jak rozpoznać cerę naczynkową?

Cera naczynkowa zazwyczaj kojarzy nam się z teleangiektazjami oraz rumieniem. Warto tutaj dodać, że te charakterystyczne cechy są zazwyczaj uwarunkowane genetycznie. Nie można jednak dopuścić do sytuacji, w której rumień zostanie utrwalony, a to jest możliwe, zwłaszcza jeżeli nie dbamy o prowadzenie poprawnej pielęgnacji skóry, nie unikamy stresu czy niektórych czynników zewnętrznych. Dlatego powinniśmy m.in. dobrać dobry krem nawilżający i prowadzić higieniczny tryb życia.

 

Warto dodać, że cera naczynkową i wrażliwa mają wiele wspólnych cech. Dlatego w obu przypadkach staramy się unikać występowania rumienia na twarzy. Pielęgnacja również będzie niezwykle zbliżona, dlatego poniższe wskazówki przydadzą się także osobom, które mają szczególnie wrażliwą skórę. 

 

Cera naczynkowa – poranna pielęgnacja twarzy krok po kroku

Pielęgnacja twarzy krok po kroku w przypadku cery naczynkowej będzie podobna do klasycznej rutyny pielęgnacyjnej. Z tą różnicą, że niektóre etapy będą miały większe znaczenie, a różne będą też stosowane kosmetyki. Na samym początku warto jeszcze podkreślić, że ważne jest zarówno poranne, jak i wieczorne aplikowanie kosmetyków. 

 

Po przebudzeniu warto zmyć z twarzy zanieczyszczenia, jakie osiadły na cerze w czasie nocy. W tym celu można zastosować piankę bądź żel. Muszą być to produkty dobrane do potrzeb naszej skóry. Po tym kroku zaleca się zastosować tonik odświeżający o dodatkowych właściwościach kojących. Dopiero w tym momencie przechodzimy do aplikacji kremów. Będzie to klasyczny produkt do twarzy, z filtrem oraz ten, który możemy zastosować pod oczami. W przypadku cery naczynkowej ochrona przed słońcem okazuje się szczególnie istotna. 

 

Cera naczynkowa – wieczorna pielęgnacja twarzy krok po kroku

W przypadku każdej skóry oczyszczanie odgrywa istotną rolę. Musimy jednak pamiętać, że cera naczynkowa jest bardzo delikatna i źle zareaguje między innymi na jej zbyt intensywne pocieranie czy niektóre składniki aktywne. Dlatego w wieczornym myciu twarzy używajmy tylko delikatnych produktów, które wciąż mogą zapewnić nam skuteczność. Jeżeli na co dzień sięgamy po kosmetyki kolorowe, to warto wykonać dwuetapowe oczyszczanie. 

 

Po peelingi sięgamy rzadziej niż na przykład w przypadku skóry tłustej. Jeżeli już złuszczamy skórę, to wybieramy warianty enzymatyczne. Tonik powinien mieć właściwości odświeżające i kojące. Pielęgnacja twarzy krok po kroku to także aplikacja produktów regenerujących. To od nas zależy, czy wybierzemy serum, dobry krem nawilżający czy też może połączymy działanie obu tych kosmetyków. Upewnijmy się jednak, że są one odpowiednie dla naszej skóry. 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.