partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Jak zaaranżować łazienkę z cegłą i drewnem?

Jak zaaranżować łazienkę z cegłą i drewnem?
Udostępnij

Zarówno drewno, jak i cegła są materiałami, które prezentują się niezwykle estetycznie i dodatkowo są jeszcze naprawdę wytrzymałe, dzięki czemu świetnie nadają się do aranżacji najróżniejszych pomieszczeń domowych. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie tych materiałów podczas urządzania domu, także łazienki. A dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że wielką zaletą tych materiałów jest ogrom możliwości aranżacyjnych, jakie ze sobą niosą. Jak więc urządzić łazienkę z wykorzystaniem drewna oraz cegieł? Czy jest to zadanie, które swobodnie można wykonać zarówno w małych pomieszczeniach, jak i w tych większych?

Jakie style można uzyskać w łazience za pomocą drewna i cegły

Przede wszystkim stylem, jaki można uzyskać jest styl minimalistyczny, niewymagający dużej ilości dodatków, ponieważ sama struktura drewna i cegieł jest wystarczająco ciekawa i można na niej zawiesić oko i cieszyć się jej wyglądem. Ponadto, drewno i cegła sprawdzą się także w stylu klasycznym – szczególnie jeżeli wybierze się w całości drewniane meble, a cegłę zastosuje się wyłącznie na jednym, wybranym wycinku ściany, a reszta ścian będzie albo biała lub beżowa, albo w kolorach pastelowych. Dodatkowo te dwa materiały świetnie sprawdzą się, jeżeli chce się uzyskać styl miejski, w którym ściany przypominają zewnętrzne ściany kamienic. Trzeba jednak uważać w pomieszczeniach, które nie są zbyt obszerne metrażowo – ponieważ mogą być jeszcze bardziej zmniejszone optycznie.

Jak zmieścić cegłę i drewno w łazience?

Jest wiele sposobów na to, jak można wykorzystać cegłę i drewno w łazience czy w innych domowych pomieszczeniach. Dużo osób decyduje się na wykorzystanie tych materiałów w ilościach niewielkich, stosując w łazience np. drewniane blaty pod umywalkę czy drewniane dodatki, lub stosując ceglaną dekorację zaledwie na wybranym kawałku ściany. Niemniej jednak coraz popularniejszym rozwiązaniem jest także stosowanie tych materiałów w ilościach większych, np. pokrywając cegłą całe ściany od podłogi, aż po sufit.

Jakie dodatki do łazienki drewno/cegła

Oczywiście łazienka, w której znajdowałoby się samo drewno z cegłą, raczej nie będzie należeć do najprzyjemniejszych. Zarówno drewno, jak i cegła to wizualnie bardzo mocne materiały, które warto w pewien sposób stonować i przygasić ich wygląd. Jak to zrobić? Wybierając odpowiednie płytki podłogowe w jasnych kolorach takich, jak biały, beżowy czy ecru. Jeżeli łazienka jest niewielkich rozmiarów, nie trzeba dodawać dużej ilości dekoracji – wystarczy stonowany dywanik przy wannie czy prysznicu, lub kosz na pranie w dobrym kolorze.

Jeżeli chodzi o wannę, misę umywalki bądź o toaletę, to warto jest wybierać płytki w jasnym kolorze bez żadnych wzorów. Chociaż na współczesnym rynku można znaleźć dekoracje w różnych wersjach kolorystycznych, bądź nawet w najróżniejsze wzory, to mimo wszystko zdecydowanie lepiej jest postawić na najbardziej klasyczną wersję. Dzięki temu nie będą one przyciągały wzroku i nie będą wprowadzały wizualnego chaosu w pomieszczeniu. Będą natomiast kojarzyć się z higieną i od razu będzie widać na nich nieczystości, jeżeli się pojawią.

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.