partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Jakie jedzenie dla psa jest najlepsze?

Jakie jedzenie dla psa jest najlepsze?
Udostępnij

Chcemy zawsze jak najlepiej traktować naszego pupila, mówimy o spacerach, pielęgnacji, aby dawać jak najwięcej miłości i oczywiście jedzenia, ale jaka karma dla psa będzie najlepsza? Istnieje wiele firm na rynku, które sprzedają karmę, niestety często słabej jakości, którą wybrać, na co zwrócić uwagę i jakie kwoty trzeba przeznaczyć? Dlaczego karma wołowa dla pupila?

Karma wołowa jest jedną z wielu dostępnych na rynku, nie zawsze jest to najlepszą opcja, przy wyborze karmy trzeba zwrócić uwagę na rasę psa, wagę, czy stan zdrowie. 

  1. Karma z wołowiną jest bogata w białko dlatego może być atrakcyjniejsza w smaku dla naszego pupila.
  2. Wołowina jest dobrym źródłem wysokiej jakości białka, które jest niezbędne do utrzymania zdrowych mięśni i innych funkcji organizmu psa.
  3. Niektóre psy mogą mieć problemy z alergią lub nietolerancją na niektóre składniki, dlatego przed zdecydowaniem się na karmę wołową warto jest uzgodnić to z weterynarzem.
  4. Wołowina jest często uważana za mięso łatwostrawne, co może być korzystne dla psów z wrażliwym układem trawiennym.

Jakiej karmy dla psów unikać?

Niektóre karmy dla psów mogą zawierać sztuczne dodatki, które nie są zbyt korzystne dla zdrowia psa. Sztuczne konserwanty, barwniki i aromaty mogą być powiązane z alergiami lub problemami zdrowotnymi u niektórych psów. Zbyt duża ilość wypełniaczy w karmie na przykład kukurydza, pszenica czy soja. Zwróć uwagę na zbyt niską cenę, taka karma od razu może wydawać się ekonomiczną opcją, ale z pewnością nie spełnia kryteriów żywieniowych. Zbyt duża ilość cukrów i soli w karmie, warto zwrócić na to uwagę przy zakupie, istotna jest również tabela wartości odżywczych. Unikaj karm, które nie precyzują składu na opakowaniu, jeśli nie określają dokładnie, jakie jest mięso i dopełniacze to zrezygnuj z tego produktu. Najlepsza dietę dla psa znajdziesz pod adresem https://piesotto.pl/przepisy/wolowina gdzie z pewnością otrzymasz produkty najwyższej jakości.

Zdrowie psa - co jest najważniejsze?

Dbanie o psa jest bardzo ważne, jeśli chcemy dla niego jak najlepiej oraz zapewnić mu długie, szczęśliwe i aktywne życie. Numerem jeden są wizyty u weterynarza, aby stale monitorować stan zdrowia. Zbilansowana dieta składająca się z jak najlepszych składników odżywczych. Lepiej częściej dolewać wody dla psa, aby była zawsze świeża. Regularna aktywność fizyczna, długie aktywne spacery lub bardziej intensywne bieganie z psem, ważna jest aktywność fizyczna w postaci rzucania piłką, jeśli pies jest bardziej wymagający świetnym ćwiczeniem na poprawę jego kondycji jest rzucanie zabawki na teren, który jest bardziej wymagający. Oprócz aktywności fizycznej bardzo ważne jest trenowanie głowy psa, nauczanie komend, wymyślanie łamigłówek lub zabawy intelektualne. Pielęgnacja jest również bardzo istotna, każdy piesek potrzebuje indywidualnej, należy zadbać o wszystko - szczotkę do czesania, szampony dla psów, oraz odpowiednie akcesoria higieny, które są przeznaczone dla konkretnej rasy. Stosowanie odpowiednich leków przeciw pasożytom, w postaci pigułek, oprócz tego dbanie o regularne szczepienia sezonowo przeciwko kleszczom, pchłom i robakom. Zadbaj o psychikę psa, stwórz przyjazne i spokojne otoczenie, w którym wszyscy będą czuć się dobrze. Obserwuj psa na spacerze w domu czy każdym innym miejscu, zwracaj uwagę na każdą zmianę, czy częste wypróżnianie się, nietrzymanie moczu, brak apetytu czy obojętność psa. Jeśli zazwyczaj jest radosny i przyjacielski może to sygnalizować złe zmiany. Pies to zwierzę społeczne, dlatego zadbaj o dużą ilość miłości oraz okaż zainteresowanie, aby pies czuł, że jest dla Ciebie ważny.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.