partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Kiedy kalkulator OC może się przydać?

Kiedy kalkulator OC może się przydać?
Udostępnij

Otóż fotoradary, mandaty, niesprzyjające warunki pogodowe i ono - ubezpieczenie OC. Według większości kierowców to właśnie największe zmory ich codzienności. Szczęśliwie, praktycznie na każdą z nich jest jakiś sposób. Najmniej inwazyjne, a jednocześnie banalnie proste rozwiązanie i co najważniejsze - w zasięgu ręki każdego - dotyczy tego ostatniego, czyli ubezpieczenia OC, a raczej jego braku.

Kierowca w potrzasku, czyli ubezpieczenie OC potrzebne tu i teraz

Przed obowiązkiem ubezpieczenia pojazdu nie ucieknie żaden kierowca. Niezależnie od doświadczenia za kółkiem, pozycji na drodze i marki samochodu - ubezpieczenie OC to nieodłączony element egzystencji kierowców, który często doprowadza ich do szewskiej pasji. Bo za drogie. Bo wydaje się niepotrzebne. Bo kłopotliwe do znalezienia i kupienia.

Tymczasem, mogą zaskoczyć nas sytuacje, w których ubezpieczenia OC będziemy potrzebowali tu i teraz. Może zdarzyć się, że dotychczasowa ochrona wygaśnie lada dzień, a bez podpisania kolejnej umowy, w naszej historii odnotowana zostanie przerwa w ubezpieczeniu. A ta może nas słono kosztować. Trzeba więc jej zapobiec… 

Polisa OC poprzedniego właściciela pojazdu

Kupiłeś używany samochód z ważnym ubezpieczeniem OC? Lada dzień kończy się ważność polisy? Musisz wiedzieć, że w tej sytuacji ubezpieczenie OC nie przedłuży się automatycznie. Oznacza to, że ochrona ubezpieczeniowa wygasa dokładnie z ostatnim dniem ważności umowy. W trybie pilnym musisz więc podpisać nową umowę ubezpieczeniową, by zachować ciągłość ochrony. Pech chciał, że nie masz fizycznej możliwości, by urządzić sobie wycieczkę po kolejnych towarzystwach ubezpieczeniowych w poszukiwaniu polisy.

Rozwiązaniem na taką okoliczność jest właśnie kalkulator OC, który pozwoli Ci nie tylko na wyliczenie składki polisy, ale także jej zakup. A wszystko to z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze. Bez wychodzenia z domu. 

Pierwsze ubezpieczenie samochodu 

Kupiłeś nowy samochód i poszukujesz ubezpieczyciela, który zagwarantuje Ci najlepszą ochronę? Ubezpieczenie OC, to absolutna podstawa, więc nad nim nie masz co się zastanawiać. Zwykle rozważasz natomiast dodatkowe Autocasco czy ubezpieczenie NNW. Jeśli szukasz kompleksowej ochrony, która sprawi, że poczujesz się absolutnie zaopiekowany, rozszerz swoją ochronę. Przedrzeć się przez gąszcz różnych ofert pomoże Ci kalkulator OC, który w kilka minut wygeneruje dla Ciebie propozycje ubezpieczeń w różnych konfiguracjach.

Ubezpieczenie krótkoterminowe

Wybierasz się w podróż swoim nowym samochodem dokładnie planując trasę podróży? Przezornie sprawdzasz jednak ważność swojego ubezpieczenia i odkrywasz, że właśnie podczas wojaży wypada dzień, w którym kończy się Twoja ochrona. Co więcej - nie przedłuży się ona automatycznie, ponieważ jako nowy właściciel nabytku, posiadałeś dotychczas ubezpieczenie OC krótkoterminowe. Pilnie musisz więc dopełnić obowiązku i zawrzeć nową umowę OC.

Problem w tym, że jest wieczór, a Ty o świcie planujesz już ruszyć w drogę. Właśnie w takiej sytuacji możesz skorzystać z dobrodziejstwa, jakim jest kalkulator OC. W kilka minut nie tylko znajdziesz odpowiednie ubezpieczenie, ale i sfinalizujesz jego zakup. Pamiętaj, że ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się dopiero po opłaceniu składki, bądź jej pierwszej raty. 

Jak działa kalkulator OC? 

Klasyczny kalkulator OC, który pozwoli wyliczyć składkę ubezpieczenia OC (i nie tylko), to narzędzie wymagające podania szeregu informacji dotyczących samego właściciela pojazdu oraz parametrów technicznych auta. Jeśli natomiast nie lubisz ogromu formalności, z jakimi wiąże się poszukiwanie nowego ubezpieczenia, sprawdź propozycję Beesafe. Ten kalkulator, do wyliczenia składki, wymaga jedynie podania numeru rejestracyjnego auta oraz daty urodzenia jego właściciela. Decydując się na polisę, dodatkowo możesz rozszerzyć swoją ochronę o takie ubezpieczenia jak: Assistance, ubezpieczenie szyb, bagażu czy ubezpieczenie miejskie. 

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.