partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

PEŁNI WDZIĘCZNOŚCI ZA DAR NIEPODLEGŁOŚCI

Udostępnij

Od pięciu lat, w ramach obchodów Święta Niepodległości 11 listopada, swarzędzkie koło Związku Dużych Rodzin 3 plus wraz z Oazą organizuje w Swarzędzu patriotyczną grę miejską „Pełni wdzięczności za dar NIEPODLEGŁOŚCI”. Dotychczas, corocznie brało w niej udział ok. 150 osób startujących w grupach rodzinnych lub koleżeńskich. Projekt realizowany jest przy współpracy z młodzieżą (harcerze oraz duszpasterstwo młodzieży, wolontariusze ze szkół), a także z innymi jednostkami organizacyjnymi (Swarzędzki Ośrodek Kultury, IPN oddział w Poznaniu, Centrum PISOP w ramach programu Wielkopolska Wiara). Impreza ma charakter otwarty, zapraszamy do uczestnictwa nie tylko mieszkańców gminy Swarzędz, ale także mieszkańców innych gmin powiatu poznańskiego.

Corocznie, podczas gry, przekazywane są treści patriotyczne i historyczne. Jest też czas na zadania ruchowe. Tegoroczna edycja przypomni uczestnikom wydarzenia lat 80-tych. Gra realizowana będzie w formie questu terenowego. Uczestnicy zaproszeni są do wykonania zadań w różnych oznaczonych punktach miasta. Mimo obecnej niepewnej sytuacji nie chcielibyśmy rezygnować z zabawy na świeżym powietrzu i będziemy zapraszać drużyny do rozwiązywania zagadek spacerując po okolicy. Dla osób, które nie będą mogły brać udziału w wydarzeniu w terenie, powstanie strona internetowa, która pozwoli przeżyć grę on-line. W tym roku liczymy również na duże zainteresowanie grą, przygotowujemy dla uczestników ciekawe pakiety startowe. Inicjatywa otrzymała wsparcie m. in.  ze środków Powiatu Poznańskiego.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.