partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

POMPA CIEPŁA - JPBUDOWAENERGIA.PL

Udostępnij

Pompa ciepła ogrzewając dom pracuje zupełnie inaczej niż kocioł gazowy czy grzejnik elektryczny.

Wiele osób zastanawia się jak to możliwe, że pompa oddaje w postaci ciepła kilka razy więcej kW niż pobiera z sieci elektrycznej ? Jenak nie ma w tym żadnej tajemnicy.

Ta dodatkowa energia nie bierze się z niczego. Pompa ciepła nie jest źródłem ciepła, tylko czerpie je z otoczenia i przekształca w energię nadającą się do ogrzewania budynku oraz ciepłej wody użytkowej.


Wokół nas zasoby ciepła są bardzo duże - bez trudu można pozyskać ciepło przy temperaturze otoczenia + 15 czy + 20°C

, ale jak ogrzać dom kiedy temperatura spada nawet poniżej 0 ..?

Do tego jest właśnie potrzebna pompa ciepła. Sprężając i rozprężając krążący w zamkniętym obiegu gaz przekazuje ona ciepło od ciała chłodniejszego (powietrze na zewnątrz) do cieplejszego (woda w obiegu centralnego ogrzewania). Żeby wymusić ruch ciepła pompa (sprężarka) musi wykonać pracę do czego potrzebuje energię elektryczną. To jest podstawowa różnica pomiędzy ogrzewaniem kotłem, a pompą ciepła. Kocioł zawsze oddaje do budynku mniej ciepła niż zawierało paliwo, które spalił (nawet gaz). Zawsze występują straty (ucieczki ciepła przez komin, niepełne spalanie), natomiast tylko pompa ciepła oddaje kilka razy więcej energii niż pobiera z sieci elektrycznej.

Nasze pompy ciepła utrzymują sprawność nawet do temperatury zewnętrznej poniżej - 20°C.
Nadają się do ogrzewania domu oraz ciepłej wody użytkowej.
Takie ogrzewanie w połączeniu z dobrze dobraną instalacją fotowoltaiczną pozwoli na ogrzewanie domu praktycznie za darmo !!!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie jpbudowaenergia.pl 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.