partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

W Spółdzielni - ceny za gaz nie wzrosną

W Spółdzielni - ceny za gaz nie wzrosną
Udostępnij

W ostatnich dniach w wielkopolskich i ogólnopolskich mediach pojawia się wiele informacji dotyczących dużych podwyżek cen gazu. Mieszkańcy naszych osiedli nie muszą przejmować się tymi doniesieniami. W Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu ceny gazu pozostaną na niezmiennym poziomie przez najbliższe dwa lata.

Mieszkańcy naszych spółdzielczych osiedli korzystają z gazu na dwa sposoby. Po pierwsze, wykorzystując go w kuchenkach gazowych, po drugie w lokalnych kotłowniach gazowych do ogrzewania mieszkania i podgrzewania wody. Zarówno jedna, jaki i druga grupa osób, korzystająca z gazu kupowanego od PGNiG, nie musi się obawiać podwyżek w czasie najbliższych 23 miesięcy.

Spółdzielnia Mieszkaniowa, przewidując następstwa sytuacji gospodarczo-politycznej w branży gazowniczej, wynegocjowała i podpisała 18 marca br. umowę z PGNiG na zakup paliwa gazowego w stałej cenie w systemie Gaz Comfort Indywidualny. Umowa ta będzie obowiązywać do września 2023 r. Do tego czasu, zgodnie z zapisami, dostawca nie może podwyższyć cen dostarczanego paliwa, co jest i będzie widoczne w rachunkach dla mieszkańców.

Jest to już druga tego typu umowa Spółdzielni, wynegocjowana z PGNiG. Warto dodać, że warunki cenowe zawarte w drugiej umowie wzrosły tylko nieznacznie w stosunku do pierwszej zawartej umowy i z całą odpowiedzialnością można nazwać je „kosmetycznymi”. Umowa jest korzystna dla obu stron. Spółdzielnia utrzymuje stałe ceny gazu dla mieszkańców. PGNiG utrzymuje stałego, dużego klienta i ma zabezpieczony odbiór określonego wolumenu gazu. 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.