partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

237 AKCJI KOBYLNICKICH STRAŻAKÓW

237 AKCJI KOBYLNICKICH STRAŻAKÓW
Udostępnij

W minionym roku 2020  kobylniccy strażacy zanotowali 237 wyjazdów do działań ratowniczo-gaśniczych. To jest o 21 mniej niż w roku poprzednim co daje 8 % spadek zdarzeń w porównaniu do roku 2019.

     67 zdarzeń to pożary, z czego 23 pożary dotyczyły różnego rodzaju budynków mieszkalnych, gospodarczych czy magazynowych. 144 zdarzenia to tak zwane miejscowe zagrożenia, na które składają się: wypadki drogowe i kolizje - 20, usuwanie skutków anomalii pogodowych – 30, pomoc policji i pogotowiu – 4, usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych – 45, działania związane z pandemią COVID - 19 - 35 oraz inne związane z wyciekami gazu, uwalnianiu zwierząt oraz neutralizacji plam ropopochodnych. 26 zdarzeń to alarmy fałszywe, głównie pochodzące z monitoringów pożarowych.  2 osoby poniosły śmierć a 17 zostało rannych. 30 interwencji miało miejsce poza gminą Swarzędz na terenie gmin ościennych.
 
     W minionym tygodniu strażacy z Kobylnicy zanotowali jeden wyjazd do wycieku gazu ze skrzynki zasilającej budynek jednorodzinny w miejscowości Kicin. Działania polegały na wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazaowym oraz  zamknięciu zaworu. Usunięciem awarii zajęli się pracownicy pogotowia gazowego.
 
Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.