partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

ALDI - porozumienie bez porozumienia

ALDI - porozumienie bez porozumienia
Udostępnij

Kilka miesięcy temu w Swarzędzu wybudowany został sklep ALDI na os. Działyńskiego. Na etapie budowy sklepu doszło do negocjacji pomiędzy Spółdzielnią a sklepem ALDI w sprawie miejsc postojowych dla naszych mieszkańców. Wypracowane zostało wspólne stanowisko, które do dziś dnia nie znalazło szczęśliwego finału.

Mając na względzie małą ilość miejsc postojowych na os. Działyńskiego dla naszych mieszkańców, a także likwidację strzeżonego parkingu naziemnego, w miejscu którego wybudowany został sklep ALDI, Spółdzielnia przeglądając kilka miesięcy temu dokumentację techniczną inwestycji, zauważyła możliwość wykorzystania projektowanych wówczas miejsc postojowych zarówno przez klientów sklepu, jak i naszych mieszkańców. Zarząd Spółdzielni zaproponował, aby mieszkańcy osiedla Działyńskiego byli czasowo uprawnieni do nieodpłatnego korzystania z wyznaczonych 28 miejsc parkingowych na tyłach sklepu. Uprawnieni czasowo, to znaczy w godz. od 20.00 do 8.00, a w niedzielę, święta oraz inne dni ustawowo wolne od pracy, kiedy sklep jest zamknięty, całodobowo. Możliwość parkowania w godzinach wieczornych, nocnych i porannych pozwoliłaby na chociaż częściowe rozładowanie napiętego problemu parkingowego w tym rejonie.

Pomiędzy Spółdzielnią a ALDI doszło do negocjacji i wspólnych uzgodnień, na które zgodziły się obie strony. Przygotowany został regulamin korzystania z miejsc postojowych, a rozmowy były daleko zaawansowane. Spółdzielnia przestała wstrzymywać realizację inwestycji w momencie zaakceptowania uzgodnień przez ALDI. Została tylko przysłowiowa kropka nad i, czyli podpisanie porozumienia pomiędzy stronami na wykorzystanie 28 miejsc postojowych i wdrożenie zawartych w nim rozwiązań.

Niestety, sklep funkcjonuje od dobrych kilku miesięcy, a spisane porozumienie pomiędzy Spółdzielnią a sklepem ALDI, mimo nacisków Spółdzielni, do dziś dnia nie zostało formalnie zawarte.

Przy sklepie wybudowanych zostało 85 miejsc postojowych oraz plac zabaw. O ile plac zabaw wykorzystywany jest permanentnie, o tyle parking na tyłach ALDI to powierzchnia kompletnie niewykorzystana, która zawsze świeci pustką, o której godzinie by się tam nie pojawić... 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.