partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

SPÓŁDZIELNIA SZUKA SPRAWCY PODPALENIA

SPÓŁDZIELNIA SZUKA SPRAWCY PODPALENIA
Udostępnij

W nocy z 1 na 2 marca br. doszło do podpalenia altany śmietnikowej zlokalizowanej przy budynku nr 7 na os. Zygmunta III Wazy. W wyniku pożaru zniszczonych zostało 5 pojemników na surowce wtórne: odpady BIO, plastik, makulaturę i szkło, a także podest na którym się znajdowały. Ogień uszkodził również zaparkowany obok altany samochód osobowy.

Sprawa została zgłoszona na policję wraz z zebraną dokumentacją oraz płytką z nagraniem zdarzenia przez osiedlowe Centrum Monitoringu.

Sympatyków podpalania ostrzegamy, że Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu konsekwentnie dążyć będzie do ustalenia sprawcy oraz poniesienia przez niego odpowiedzialności za swoje czyny, tak jak to miało miejsce dotychczas.

Przypominamy, że sprawcy serii podpaleń sprzed kilku lat zostali złapani i osądzeni, jeden z nich otrzymał wyrok w zawieszeniu a drugi rok pozbawienia wolności, obaj zostali obciążeni kosztami zniszczeń. Ustalony został również sprawca ubiegłorocznych podpaleń 8 altan śmietnikowych – 1 marca br. zapadł dla niego wyrok dwóch lat pozbawienia wolności oraz rekompensaty finansowej dla Spółdzielni w wysokości 66 tys. zł.

/źródło:/ sm-swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.